Mapy Google pokażą dostępne miejsca parkingowe

Mapy Google pokażą dostępne miejsca parkingowe

Mapy Google pokażą dostępne miejsca parkingowe
Redakcja
19.01.2017 10:11, aktualizacja: 19.01.2017 10:34

Wkrótce przy pomocy Map Google wyszukamy dostępne miejsce parkingowe. Twórcy aplikacji w wersji 9.44 beta już rozpoczęli testy tej niezwykle pomocnej dla kierowców funkcji, która pilotażowo uruchomiona w Stanach Zjednoczonych będzie pomagała wyszukać miejsce na zostawienie auta na całym świecie.

Doniesienia o możliwości wyszukiwania miejsc parkingowych w aplikacji Mapy Google pojawiły się kilka miesięcy temu, po analizie paczki 9.34 beta. Obecnie dostęp do funkcji ma niewielkie grono użytkowników z USA, korzystających z wersji beta Map.

Dostępność miejsc parkingowych przedstawiana będzie w postaci ikonki okrągłej ikonki z literą P, wyświetlanej obok informacji o czasie dojazdu do miejsca docelowego.

Obraz

Aplikacja nie mówi oczywiście, ile miejsc parkingowych jest, ale pozwala oszacować, czy zaparkowanie będzie łatwe (Easy), czy będziemy musieli się rozejrzeć za miejscem (Medium), czy też bezsilnie będziemy krążyć, w nadziei że jakieś miejsce się zwolni i uda się na nie wskoczyć (Limited). W tym ostatnim wypadku ikonka z literą „P” przybierze czerwony kolor.

Obraz

Po rozpoczęciu jazdy, w dodatkowych informacjach o trasie znajdziemy szczegółowy opis sytuacji parkingowej w miejscu docelowym.

Niestety nie ma póki co informacji, kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji Map i kiedy będzie dostępna także na iOS-ie. Wersję testową na Androida możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania (zakładka Wszystkie wersje > 9.44 beta).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)