Mapy Google: samochody Street View sfotografowały ponad 16 mln kilometrów dróg

Google chwali się statystykami Map, fot. Getty Images
Google chwali się statystykami Map, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

16.12.2019 14:42, aktual.: 16.12.2019 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google rozwijają się od lat i nadszedł czas, by ten rozwój podsumować. Producent zwraca uwagę, że dzisiaj nie chodzi już tylko o same mapy, ale także szereg dodatkowych usług z nimi zwiazanych, w tym widoków Street View.

Jak wynika ze statystyk, samochody Street View przejechały dotąd łącznie ponad 16 milionów kilometrów, czyli dystans kilkaset razy większy od długości ziemskiego równika. Inny imponujący wynik dotyczy Google Earth – tutaj można ogldać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości obejmujące obszary, gdzie zmieszkuje 98 proc. ludzi.

Samochody Street View to nie wszystko

Warto mieć na uwadze, że chociaż kolorowe samochody Google'a ze specyficzną kamerą na dachu są najczęściej kojarzonym elementem całego procesu tworzenia widoków Street View, nie jest to jedyny sposób zdobywania zdjęć. W Mapach Google wiele obrazów, także tych interaktywnych, zostało zarejestrowanych inaczej niż z dachu samochodu jeżdżącego ulicami. Niektóre aparaty były noszone przez ludzi w formie plecaków, inne montowane na łodziach, a nawet zwierzętach.

Wirtualna Polska w Warszawie – widok Street View w Mapach Google.
Wirtualna Polska w Warszawie – widok Street View w Mapach Google.

Zależnie od lokalizacji, Street View nie jest zawsze często aktualizowanym widokiem. Od momentu przejechania pojazdu ulicami miast do ich udostępnienia w sieci, również mija trochę czasu. Niemal równo rok temu zwracaliśmy uwagę na aktualizację widoków w Street View, po której nowe zdjęcia pojawiły się między innymi na obszarze Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Warszawy czy Katowic. Wcześniej niektóre obrazy pochodziły jeszcze z 2014 roku.

Mapy Google są dostępne do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)