Mapy Google. Tryb incognito dostępny dla pierwszych testerów

Mapy Google będą miały tryb incognito
Mapy Google będą miały tryb incognito
Oskar Ziomek

19.09.2019 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Map Google trafia tryb incognito. To nowość, która była zapowiadana jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, podczas konferencji Google I/O 2019. To jedna z kilku zmian dotyczących prywatności, o których wówczas wspominano.

Tryb incognito w Mapach Google, podobnie jak w innych aplikacjach, pozwala korzystać z programu bez zapisywania historii działań i ich synchronizacji z kontem Google. W tym przypadku umożliwi to korzystanie z nawigacji bez zapisywania historii odwiedzonych miejsc i trasy przejazdu. Prywatność była jednym z filarów podczas konferencji Google I/O 2019.

Do Map Google trafia tryb incognito, fot. slajd z prezentacji Google I/O 2019.
Do Map Google trafia tryb incognito, fot. slajd z prezentacji Google I/O 2019.

Złośliwi komentujący zwracają uwagę, że to funkcja w sam raz dla osób umawiających się na potajemne spotkania. Tryb incognito nie jest jednak dostępny na tę chwilę dla każdego. Jak informuje serwis Android Police, e-mail z informacją o możliwości testowania nowej funkcji trafił tylko do niewielkiej grupy osób.

Tryb incognito nie tylko w Mapach Google

Choć tryb incognito jest nowością w Mapach, nie należy zapominać, że od dawna jest dostępny także w innych aplikacjach Google'a. Poza przeglądarką Chrome, można go znaleźć w YouTubie.

Po jego aktywacji, oglądane filmy nie zapiszą się w historii i nie będą miały wpływu na późniejsze rekomendacje treści. Jak włączyć tryb incognito w aplikacji YouTube można przeczytać w naszym poradniku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)