Mapy Google. Tryb incognito dostępny dla pierwszych testerów

Mapy Google. Tryb incognito dostępny dla pierwszych testerów

Mapy Google będą miały tryb incognito
Mapy Google będą miały tryb incognito
Oskar Ziomek
19.09.2019 10:33

Do Map Google trafia tryb incognito. To nowość, która była zapowiadana jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku, podczas konferencji Google I/O 2019. To jedna z kilku zmian dotyczących prywatności, o których wówczas wspominano.

Tryb incognito w Mapach Google, podobnie jak w innych aplikacjach, pozwala korzystać z programu bez zapisywania historii działań i ich synchronizacji z kontem Google. W tym przypadku umożliwi to korzystanie z nawigacji bez zapisywania historii odwiedzonych miejsc i trasy przejazdu. Prywatność była jednym z filarów podczas konferencji Google I/O 2019.

Do Map Google trafia tryb incognito, fot. slajd z prezentacji Google I/O 2019.
Do Map Google trafia tryb incognito, fot. slajd z prezentacji Google I/O 2019.

Złośliwi komentujący zwracają uwagę, że to funkcja w sam raz dla osób umawiających się na potajemne spotkania. Tryb incognito nie jest jednak dostępny na tę chwilę dla każdego. Jak informuje serwis Android Police, e-mail z informacją o możliwości testowania nowej funkcji trafił tylko do niewielkiej grupy osób.

Tryb incognito nie tylko w Mapach Google

Choć tryb incognito jest nowością w Mapach, nie należy zapominać, że od dawna jest dostępny także w innych aplikacjach Google'a. Poza przeglądarką Chrome, można go znaleźć w YouTubie.

Po jego aktywacji, oglądane filmy nie zapiszą się w historii i nie będą miały wpływu na późniejsze rekomendacje treści. Jak włączyć tryb incognito w aplikacji YouTube można przeczytać w naszym poradniku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)