Mapy Google z ciemnym wyglądem na stałe. Pokazujemy, jak go ustawić w nawigacji

Mapy Google z ciemnym wyglądem na stałe. Pokazujemy, jak go ustawić w nawigacji

Pokazujemy, jak ustawić tryb ciemny w Mapach Google. (depositphotos)
Pokazujemy, jak ustawić tryb ciemny w Mapach Google. (depositphotos)
30.10.2018 18:29, aktualizacja: 30.10.2018 23:55

Mapy Google stały się jedną z najpopularniejszych nawigacji samochodowych. Dostępne są za darmo, dość dobrze wyznaczają trasę, a dzięki łączności z internetem na bieżąco informują o korkach. Firma Google nie spoczywa na laurach i ciągle wprowadza nowe funkcje do aplikacji. Teraz dodana została możliwość wybrania na stałe ciemnego trybu.

Nawigacja Google oferowała już dwa podstawowe tryby wyświetlania mapy – dzień i noc. Były one jednak przełączane automatycznie. W ciągu dnia interfejs ma jaśniejsze kolory. Natomiast nocą włączony jest tryb ciemny, który ma mniej męczyć oczy i nie przeszkadzać podczas prowadzenia samochodu.

Obraz

W nowej wersji Map Google można już na stałe wybrać jeden z trybów wyświetlania. Odpowiednia opcja powinna być już widoczna u wszystkich użytkowników. Warto nadmienić, iż wybrane osoby mogły mieć do niej dostęp wcześniej – Google często wprowadza nowości stopniowo lub testuje funkcje na mniejszej grupie użytkowników.

Mapy Google: jak włączyć tryb ciemny?

Na urządzeniach z iOS:

Obraz

Na urządzeniach z Androidem:

Obraz

Firma Google wprowadziła ostatnio także inne nowości. Możliwe stało się sterowanie muzyką bezpośrednio z nawigacji i udostępnianie postępu podróży. Z kolei w przypadku Androida Auto pojawił się odświeżony interfejs.

Mapy Google w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)