Mapy HERE już w Google Play, z tymi na Windows Phone połączą się wspólnym kontem

Mapy HERE już w Google Play, z tymi na Windows Phone połączą się wspólnym kontem
10.12.2014 17:28
Mapy HERE już w Google Play, z tymi na Windows Phone połączą się wspólnym kontem

Jeśli mapy firmy Google wywiodły kogoś w pole, może przetestować solidną, darmową alternatywę – Mapy HERE Nokii są już dostępne dla każdego urządzenia z Androidem w Google Play.

Aplikacja zawiera mapy i moduł nawigacji głosowej dla 118 krajów. Co ważne, możemy korzystać z nich także bez połączenia z Internetem. Połączenie jednak warto mieć, gdyż wtedy aplikacja pobierze aktualne informacje o ruchu drogowym, a i wyszukiwanie punktów docelowych będzie dzięki temu łatwiejsze. W aplikacji znalazły się także informacje o transporcie publicznym w wybranych miastach. W podróży można czasowo udostępnić swoje położenie oczekującym znajomym oraz sprawdzić, jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu.

HERE with offline navigation: Now available on Google Play

Obecność map HERE w Google Play zbiegła się w czasie ze sporą zmianą w całym systemie map. Stworzone zostało konto HERE, na którym przechowywane będą różne dane osobiste – na przykład lubiane kolekcje miejsc. Informacje te będą synchonizowane między różnymi urządzeniami z różnymi systemami i będą widoczne w przeglądarce po zalogowaniu. Konto można utworzyć korzystając z adresu e-mail bądź Facebooka. Na Windows Phone po aktualizacji aplikacji i utworzeniu konta zostaniemy zapytani, czy wskazany jest import kolekcji. Co ważne, na Androidzie bez logowania nie pobierzemy żadnych map na swój telefon.

Wczorajsza aktualizacja HERE Drive+ dla Windows Phone wprowadziła także nawigację z poleceniami głosowymi w kolejnych 18 krajach – głównie afrykańskich. Ponadto w aplikacjach HERE Maps, HERE Drive+, HERE Transit i HERE City Lens dla Windows Phone 8.1 i 8.0 wprowadzone zostały ulepszenia stabilności i poprawki związane z optymalizacją. Niebawem analogiczne zmiany znajdą się także w wersji map dla Windows 8.1.

Mapy HERE w przyszłym roku będą dostępne także dla systemu iOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)