Masz iPhone'a? Za subskrypcję Twitch zapłacisz więcej niż inni

Masz iPhone'a? Za subskrypcję Twitch zapłacisz więcej niż inni

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
19.10.2019 16:48

Mobilna aplikacja Twitch w wersji na iOS wreszcie doczekała się możliwości zakupu płatnej subskrypcji, którą użytkownicy innych platform mają do dyspozycji od dłuższego czasu. Żeby jednak nie było zbyt słodko, właściciele iPhone'ów i iPadów zapłacą więcej niż reszta.

Twitch ma dość specyficzny model subskrypcji, która dzieli się na trzy poziomu: Tier 1, Tier 2 i Tier 3. Abonament należy wykupić na treści wybranego streamera, który w związku z tym otrzymuje 50 proc. przelanej kwoty. Tymczasem wspierany twórca dostaje możliwość określenia benefitów, jakie oferuje za subskrypcję na poszczególnych poziomach. Może na przykład wyłączyć reklamy w transmisji, stworzyć ekskluzywny pokój czata i/lub graficzne odznaki.

Nominalnie koszt abonamentu wynosi, odpowiednio: 4,99, 9,99 lub 24,99 dol. za miesiąc. Jednak Apple od każdej subskrypcji wykupionej poprzez apkę na iOS pobiera 30 proc. prowizji. Przy czym każda opłata traktowana jest tak samo i nie istnieje obejście dla deweloperów przekazujących część środków na rzecz społeczności. Więc Twitch także musi płacić.

Nie subskrypcja, lecz token

Nie chcąc ograniczać zarobków własnych ani streamerów, Twitch postanowił sprzedawać subskrypcję Tier 1 (innych opcji póki co na iOS nie ma) w formie przepustek zwanych sub tokenami. Te są wymieniane na abonament po kursie 1:1, tyle że kosztują 5,99 dol.

Do końca października obowiązuje co prawda promocja, w ramach której dwa tokeny kosztują 8,99 dol. Niemniej finał jest taki, że Twitch scedował udział Apple'a na konsumenta. A to stanowi swoją drogą pewien precedens, gdyż do tej pory większość firm zagryzała zęby, potulnie zarabiając na sprzęcie z jabłkiem w logo mniej. Ciekawe, czy ktoś jeszcze pójdzie tą drogą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)