Masz Lumię? Windows Phone Internals zainstaluje na niej nowy ROM

Masz Lumię? Windows Phone Internals zainstaluje na niej nowy ROM04.12.2017 04:36
Masz Lumię? Windows Phone Internals zainstaluje na niej nowy ROM

Microsoft może już nie interesować się Lumiami, ale urządzenia te wciąż mają grono oddanych miłośników, w tym wielu programistów. Po długim milczeniu na XDA pojawiły się informacje o nadchodzącej nowej wersji narzędzia Windows Phone Internals – programu, który pozwala odblokować bootloader Lumii, zrobić i przywrócić kopię zapasową, a także zmienić jej oprogramowanie.

Windows Phone Internals powstał w 2015 roku dzięki wysiłkom aktywnego członka XDA, znanego jako Heathcliff74. Program, a także SDK, są efektem kilku lat badań bezpieczeństwa smartfonów z Windows Phone 8 i Windows 10 Mobile, a w szczególności bootloaderów UEFI, TrustZone, Secure Boot, zabezpieczeń jądra i JTAG.

Wersja 2.2 Windows Phone Internals nie jest jeszcze dostępna do pobrania, ale możemy zobaczyć, co będzie oferować, na filmie demonstracyjnym.

WPI 2 2 Intro

Wersja 2.2 WPI wprowadza między innymi możliwość obejścia nowszych implementacji SecureBoot i wyczekiwane narzędzia do instalacji alternatywnych ROM-ów. Wszystkie potrzebne do pracy pliki będzie można pobrać z nowego centrum pobierania. Ponadto WPI 2.2 umożliwia uzyskanie przywilejów roota, niezbędnych do zmiany oprogramowania. Można też korzystać z wielu innych sztuczek, w tym trybu dysku zewnętrznego.

Pozostaje czekać, aż na XDA użytkownicy podzielą się alternatywnymi ROM-ami, zawierającymi nowe rozwiązania i aplikacje, których nie dostaniemy już od Microsoftu. Jeśli będziecie chcieli sami sprawdzić możliwości programu, koniecznie zajrzyjcie do FAQ, gdzie zostały wymienione obsługiwane modele Lumii, oraz wątku na forum. Oczywiście zalecamy ostrożność – szkoda by było przez pomyłkę zniszczyć dobrą Lumię.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)