Masz Netfliksa i współdzielisz konto? Zapłacisz dodatkowo

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

19.04.2023 11:28, aktual.: 19.04.2023 13:12

Netflix przymierza się do kolejnego kroku na drodze do wprowadzenia opłat za współdzielenie konta. Chociaż regulamin od dawna jasno informuje, że jest to zabronione, użytkownicy przez lata go łamali nie ponosząc konsekwencji. Netflix przeszedł do ofensywy i zmienił podejście.

Użytkownicy Netfliksa muszą się przygotować na ostatnie tygodnie, w których niezgodne z regulaminem współdzielenie kont bez dodatkowych opłat teoretycznie może jeszcze działać. Po uruchomionych kilka miesięcy temu testach w wybranych krajach, gdzie konto Netfliksa można było udostępnić osobom spoza domu za niewielką opłatą, w drugim kwartale 2023 roku funkcja ta zostanie "szeroko udostępniona" na kolejnych rynkach, w tym w USA i innych krajach - wynika z udostępnionego listu do akcjonariuszy.

W praktyce oznacza to, że właściciele kont Netfliksa będą mogli zdecydować się dopłacić do abonamentu stosunkowo niewielką kwotę, by później legalnie udostępnić konto innej osobie spoza gospodarstwa domowego. Skorzystają na tym na przykład rodziny, które będą mogły "zrzucić się" na abonament i od tego momentu legalnie wykorzystywać jeden pakiet w kilku domach. Za granicą Netflix testował rozwiązanie, które do jednego abonamentu pozwalało dokupić dostęp maksymalnie dla dwóch dodatkowych użytkowników.

Przy założeniu, że "szeroka dostępność" obejmie także Polskę, nowa funkcja pojawi się w Netfliksie także w naszym kraju już w najbliższych miesiącach. Na tę chwilę firma nie precyzuje kwot, jakie pozwalałyby rozszerzać grono użytkowników jednego abonamentu. Za granicą podczas testów były to niecałe 3 dolary za jedną dodatkową osobę, czyli przy dzisiejszym kursie niecałe 13 złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Możliwe jednak, że wysokość opłat w Netfliksie będzie w inny sposób dostosowana do realiów danego rynku, toteż przeliczanie w ten sposób jest tylko wstępną wskazówką. Warto przypomnieć, że wcześniej Netflix przygotował już w aplikacji działającą od pewnego czasu opcję przenoszenia profili, która pomoże wydzielić profil dla dodatkowych użytkowników abonamentu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)