Masz Samsunga S10? W USA zyskasz pół roku Spotify za darmo. Gdzie indziej – tylko bloatware

Strona głównaMasz Samsunga S10? W USA zyskasz pół roku Spotify za darmo. Gdzie indziej – tylko bloatware
10.03.2019 14:55
Samsung i Spotify zacieśniają współpracę, źródło: materiały prasowe
Samsung i Spotify zacieśniają współpracę, źródło: materiały prasowe

Firmy Samsung i Spotify zacieśniły współpracę, w wyniku czego użytkownicy nowych smartfonów z serii Galaxy mogą liczyć na dodatkowe korzyści. W zamian za fabryczne instalowanie przez Samsunga aplikacji Spotify w nowych urządzeniach z serii Galaxy S10, składanym Galaxy Fold i części modeli z serii Galaxy A, kupujący otrzymają 6 miesięcy darmowego abonamentu usługi w wersji Premium.

bETrJKxx

Po tym czasie będą mogli zdecydować, czy chcą z niej dalej korzystać i zacząć regularnie za nią płacić, czy też wolą przejść na darmową wersję lub całkowicie z niej zrezygnować. Choć oferta wydaje się atrakcyjna, niestety jest z nią związany pewien haczyk, który z punktu widzenia między innymi europejskich klientów jest kluczowy.

Okazuje się bowiem, że o ile aplikacja Spotify będzie fabrycznie instalowana w części nowych smartfonów Samsunga na całym świecie, tak z promocyjnego abonamentu będą mogli korzystać tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W praktyce detal ten zmienia atrakcyjną ofertę w większy kłopot niż korzyść.

W efekcie, z punktu widzenia klienta z Europy czy innej części świata, której promocja nie obejmuje, Samsung będzie instalować w swoich urządzeniach kolejną i dla niektórych osób być może zbędną aplikację, czyli innymi słowy bloatware. Na razie nie wiadomo, czy producent planuje w przyszłości rozszerzyć zakres promocji, by docelowo oferować półroczny abonament Spotify także dla klientów z innych części świata.

bETrJKxz

Współpraca Samsunga i Spotify to nie tylko fabryczne instalowanie aplikacji, ale również integracja z głosowym asystentem Bixby. O szczegółach można przeczytać w informacji prasowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETrJKxJ
Komentarze (19)
bETrJKyv