Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa 10, którzy doświadczali ostatnio różnego rodzaju problemów z grafiką, w tym z poprawnym wyświetlaniem kolorów podczas odtwarzania filmów na YouTubie. W przypadku zintegrowanych grafik Intela, problemem mogło być oprogramowanie, a najnowsze sterowniki najprawdopodobniej je rozwiązują, bo na tapet trafiło wiele bieżących problemów graczy i nie tylko. Intel udostępnił nowy pakiet sterowników (24.20.100.6286), który jest zgodny z procesorami szóstej, siódmej i ósmej generacji, jak również z częścią starszych modeli, a w tym przypadku mowa między innymi o niektórych Celeronach oraz procesorach Pentium i Xeon.

bEUkKeid

Wraz z najnowszymi sterownikami rozwiązano między innymi problemy z wyświetlaniem elementów kontrolnych Steama podczas rozgrywki w grze Dota 2, wyeliminowano drobne problemy graficzne m.in. w Minecrafcie, Titanfall 2 oraz LEGO Ninjago oraz nietypowe błędy skutkujące wyłączeniem gry Unravel 2. Ponadto wyeliminowano problem restartowania części ustawień podczas zmiany rozdzielczości dodatkowego wyświetlacza oraz zawieszania się aplikacji Sketchup. Wreszcie wzięto również na warsztat problemy z niedokładnością kolorów podczas odtwarzania filmów na YouTubie, o ile wykorzystywano przyspieszenie sprzętowe.

Nowe sterowniki to także dodatkowe korzyści pod kątem wydajności i funkcji. Intel informuje o dodatkowej optymalizacji pod kątem gry World of Warcraft: Battle for Azeroth (zarówno w trybie DirectX 11, jak i DirectX 12) oraz Jurassic World Evolution. Wyższą wydajność powinni zaobserwować gracze korzystający z procesorów szóstej generacji i nowszych. Ponadto lepsze wrażenia podczas grania powinny pojawić się również w grach Vampyr oraz Monster Huner: World.

bEUkKeif

Zaktualizowane sterowniki to również ulepszenia pod kątem obsługi kodeka AVC, poprawki związane z bezpieczeństwem oraz optymalizacja zużycia energii podczas dynamicznego przełączania rozdzielczości w trakcie odtwarzania filmów. Więcej szczegółów o nowej wersji sterowników można przeczytać na stronie Intela, skąd również można pobrać właściwą wersję dla danego systemu. Wśród informacji znajduje się również pełna, długa zresztą, lista obsługiwanych procesorów i układów graficznych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (39)
bEUkKejb