McAfee to teraz Intel Security... bo John za bardzo szalał

McAfee to teraz Intel Security... bo John za bardzo szalał

McAfee to teraz Intel Security... bo John za bardzo szalał
Redakcja
09.01.2014 11:45

McAfee to marka oprogramowania zabezpieczającego, która nie jest specjalnie popularna w Polsce, a przynajmniej nie w wypadku użytkowników domowych. Oprogramowanie to trafiało do nich częściej w wypadku różnych promocji aniżeli zaplanowanego zakupu. Niemniej za oceanem jest to pakiet bardzo popularny i żyjący w świadomości użytkowników. Przyszedł jednak czas na zmiany. Od teraz McAfee będziemy znać jako Intel Security, zaś jedyną pozostałością po dotychczasowym tworze pozostanie czerwona tarcza wkomponowana w nowy logotyp.

350045848283080641

Całość można by zacząć w połowie roku 2010, kiedy to Intel kupił większość udziałów McAfee za kwotę 7,68 mln. dolarów. Już wtedy zapowiadano, że technologie zabezpieczające będą rozwijane, staną się także podstawą do rozwiązań opartych o dodatkową, sprzętową ochronę użytkowników. Cała operacja poprzez konieczność zbadania m.in. przez Komisję Europejską została zakończona dopiero w marcu 2011 roku i szczerze mówiąc, jak na razie nie widzieliśmy większych efektów tego zakupu. Z czego wynika natomiast sama zmiana marki, skoro przez niemal trzy lata w niczym ona nie przeszkadzała? Powodem jest… sama nazwa, która ma związek z założycielem firmy, Johnem McAfee. Od przeszło 15 lat nie zrobił on nic w dziedzinie rozwoju firmy, zaś koniec 2012 roku to wielka afera i podejrzenia o popełnienie morderstwa przez Johna w Ameryce Środkowej.

Postać ta jest nad wyraz barwna, o czym można się przekonać oglądając filmy z jej udziałem czy zapoznając się z listą wykroczeń jaką ma na swoim koncie. Wszystko to najwidoczniej przekroczyło granicę tolerancji i cierpliwości firmy Intel, która wreszcie postanowiła na zmianę marki, aby kolejne dziwne zachowania Johna nie rujnowały tego, co w zasadzie i tak już do niego nie należy. Czy zmiana oznacza zarazem, że w końcu zobaczymy jakieś konkretne rozwiązania stanowiące wynik wspomnianego przejęcia? Póki co wiadomo jedynie o planach wydania darmowego oprogramowania do ochrony urządzeń Apple i pracujących pod kontrolą Androida. W tym drugim przypadku spodziewany jest również debiut technologii Intel Device Protection dla urządzeń wyposażonych w procesory Intela.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)