MEGA Privacy: nowy klient bezpiecznego schowka już w sklepie Windows

MEGA Privacy: nowy klient bezpiecznego schowka już w sklepie Windows
Jan Mentel

29.01.2018 17:22, aktual.: 30.01.2018 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy, którzy po dyskach w chmurze oczekują przede wszystkim bezpieczeństwa oraz sporej pojemności w darmowym wariancie, powinni zainteresować się usługą MEGA. Jej klient w wersji UWP w stabilnej wersji właśnie został udostępniony do pobrania w Sklepie Windows. Dotychczas aplikacja MEGA Privacy dostępna była jedynie wersja beta.

Tym, co odróżnia usługę MEGA od konkurencyjnych usług, jak OneDrive, DropBox czy Dysk Google, jest między innymi pojemność. MEGA za darmo oferuje aż 50 GB, za dopłatą około 10 dolarów można zwiększyć dysk do 1 TB. MEGA znana jest również z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz prywatności. Klucz jest po stronie klienta, stąd administratorzy nie mają dostępu do danych. Dzięki szyfrowaniu nie ma też możliwości odzyskiwania hasła — jeżeli użytkownik go zapomni, a nie posiada kopii klucza, utraci dostęp do przechowywanych plików.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja MEGA Privacy pozwala na zarządzanie plikami dzięki funkcjom ręcznego wysyłania, katalogowania, przeglądania zbiorów czy pobierania. Po zaznaczeniu automatycznego wysyłania zdjęć każda fotografia tuż po zrobieniu jej smartfonem dostępna będzie na dysku. W stosunku do choćby OneDrive'a brakuje możliwości strumieniowania plików audio i wideo.

Usługa oferuje za to bezpieczne udostępnianie plików z kluczem. W ten sposób użytkownik ma pewność, że plik nie dostanie się w niepowołane ręce. Co więcej, w wariancie PRO opcjonalnie można ustawić datę wygaśnięcia linku. Pojemność dysku maksymalnie można poszerzyć do 8 TB przy 16 TB miesięcznego transferu. MEGA Privacy w wersji UWP dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)