Menedżer haseł KeePass znów może importować dane z Google Chrome

Menedżer haseł KeePass znów może importować dane z Google Chrome

07.05.2018 10:03

Niedawno Chrome odzyskał możliwość eksportowania haseł zapisanych w pamięci przeglądarki do pliku tekstowego. Popularny, darmowy menedżer haseł KeePass, wydany w wersji 2.39, potrafi już tę możliwość wykorzystać i przenieść dane logowania z przeglądarki do swojej bazy.

KeePass 2.39 jest wydaniem nastawionym na poprawianie błędów, ale autorzy nie odmówili sobie wprowadzenia kilku nowości, w tym wspomnianego kopiowania haseł z Google Chrome. Dzięki temu, że możliwość eksportu haseł wróciła do popularnej przeglądarki, KeePass mógł poszerzyć i tak już bogatą kolekcję opcji synchronizacji. Poza Chromem KeePass może wczytać hasła z Firefoksa, wielu konkurencyjnych menedżerów haseł oraz plików CSV.

Obraz

Poza tym nowy KeePass wprowadza drobne ulepszenia, jak możliwość automatycznego zapisywania zmian (domyślnie wyłączona), wyświetlania wpisów ostatnio modyfikowanych i „dużych”. Na liście można już klikać w odnośniki do stron, z których pochodzą hasła. Jeśli to możliwe, baza i pliki konfiguracyjne KeePassa będą zapisywane z użyciem operacji transakcyjnych NTFS, co poprawi kompatybilność z programami synchronizującymi dane.

KeePass dla Windowsa znajduje się w naszej bazie programów, jest dostępny za darmo. Listę wszystkich poprawek znajdziecie na stronie programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)