Menedżer Zadań Windowsa zbyt prymitywny? Sięgnij po nowego Task Managera Deluxe

Menedżer Zadań Windowsa zbyt prymitywny? Sięgnij po nowego Task Managera Deluxe

Menedżer Zadań Windowsa zbyt prymitywny? Sięgnij po nowego Task Managera Deluxe
Oskar Ziomek
05.01.2017 18:49

Menedżer Zadań w Windows to jedno z tych narzędzi, do którego najczęściej zaglądamy dopiero wtedy, gdy napotkamy jakiś problem – chcemy zakończyć niechciany proces lub sprawdzić chwilowe wykorzystanie dysku, bo zbyt wolno działa. Systemowe rozwiązanie nie jest jednak jedyne i równolegle do niego, rozwijają się liczne alternatywy, które w większości przypadków są przy okazji dużo bardziej funkcjonalne. Jedną z propozycji z tej dziedziny jest tytułowy MiTeC Task Manager Deluxe, który otrzymał właśnie aktualizację do wersji 2.4.1.

Jak na rozbudowane narzędzie tego typu, program wyświetla raczej standardowy zestaw informacji. Po uruchomieniu znajdziemy tu główną tabelę z widokiem wszystkich procesów, a dla każdego z nich nazwę, PID, architekturę, aktualne zużycie procesora oraz pamięci, dokładny czas utworzenia i krótki opis. Wystarczy jednak kliknąć na nagłówek, aby szybko okazało się, że do widoku można dołączyć wiele innych kolumn i śledzić dodatkowe parametry.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Każdy z procesów można natomiast dwukrotnie kliknąć, aby dotrzeć do jego szczegółów. Wyświetlone zostanie nowe okno, w którym prezentowane jest między innymi rozbicie na poszczególne wątki oraz wykresy zużycia zasobów komputera (indywidualnie dla danego procesu).

Podobnie jak główną listę procesów, wyświetlić można tu również ogólne informacje o systemie oraz listy elementów autostartu, sesji i usług. Dostępne są także wykresy bieżącego wykorzystania sieci i procesora, a od najnowszej wersji również podgląd struktury pamięci operacyjnej oraz wykorzystania dysku twardego na bazie operacji wejścia-wyjścia. Dane prezentowane są na dwukolorowym wykresie, który jest automatycznie skalowany w zależności od wartości wyświetlanych w danym momencie wyników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Analizując wykres wykorzystania procesora, możliwe jest teraz przełączanie się do innych zakładek ze szczegółami jego pracy. Pierwsza informuje o aktualnym zegarze taktowania każdego rdzenia, druga natomiast wyświetla dodatkowe statystyki, w tym liczbę wykonanych przerwań, przełączeń kontekstu oraz procentowy udział tych zdarzeń w kontekście całego czasu pracy CPU.

MiTeC Task Manager Deluxe możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)