Menu na krawędzi na każdym smartfonie, jak w Samsungach z zakrzywionym ekranem

Menu na krawędzi na każdym smartfonie, jak w Samsungach z zakrzywionym ekranem

Menu na krawędzi na każdym smartfonie, jak w Samsungach z zakrzywionym ekranem
29.06.2018 16:22

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech urządzeń Samsunga z najwyższej półki jest ekran zachodzący na boczne krawędzie, co daje ciekawe możliwości korzystania z urządzenia. Launcher Samsunga ma możliwość wysuwania z krawędzi paneli ze skrótami, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Takie panele można mieć na praktycznie każdym sprzęcie z Androidem dzięki aplikacji Edge Screen, która daje nam dostęp do bardzo podobnych paneli.

Na smartfonach Galaxy użytkownik może przesunąć palcem od zakrzywienia do środka ekranu, by wysunąć panel z kontaktami, skrótami do aplikacji czy wydarzeniami z kalendarza. Aplikacja Edge Screen wiernie odtwarza te możliwości launchera Samsunga, znane z Galaxy Note Edge, S9 i innych modeli z rodziny, ale nie wymaga zakrzywionego ekranu do działania. Obecność paneli będzie sygnalizował niebieski pasek z boku ekranu, widoczny nad innymi aplikacjami. Wysunięcie ich i obsługa działają identycznie, jak na urządzeniach Samsunga.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obecnie Edge Screen pozwala korzystać z kilku typów paneli, które możemy dowolnie konfigurować i przestawiać ich kolejność. Ma oczywiście panel ze skrótami do często używanych aplikacji, ulubionych kontaktów i kalendarza. Korzystający z większych urządzeń mogą zainteresować się panelem z dostępem do szybkich ustawień – tych samych, które znajdziemy w rozwijanym z góry ekranu menu Androida. Przydać się może także panel z programowymi przyciskami systemowymi (wstecz, ekran domowy, włącznik, menu, ostatnie aplikacje). Jest tu także panel z menedżerem plików, na którym można przypiąć potrzebne foldery i pliki i korzystać z podstawowych funkcji menedżera. Listę zamyka panel do robienia zrzutów ekranu i nagrywania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W planach jest dodanie kolejnych paneli, które rozszerzą możliwości Edge Sceen. Będzie to pogodynka, latarka, Google Drive i Dropbox. Autor aplikacji zbiera pomysły na kolejne ulepszenia.

Aplikacja została opracowana przez cieszącego się dobrą reputacją użytkownika XDA. Aplikacja wyświetla reklamę w ustawieniach, ale nie podczas normalnego korzystania z niej. Ponadto przy pierwszym uruchomieniu możemy zdecydować, czy zgadzamy się na reklamy kierowane. Można też kupić wersję aplikacji bez reklam. Jeśli nie chcemy korzystać z panelu z kontaktami czy historią połączeń, nie trzeba udostępniać aplikacji tych danych.

Edge Screen znajdziecie w naszej bazie aplikacji w dziale Personalizacja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)