Messenger pozwala cofnąć wysłaną wiadomość, ale należy pamiętać o ograniczeniach

Facebook Messenger z długo wyczekiwaną funkcją. (depositphotos)
Facebook Messenger z długo wyczekiwaną funkcją. (depositphotos)

05.02.2019 20:53, aktual.: 10.12.2019 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością wielu użytkownikom Messengera, jak i innych komunikatorów, zdarzyło się wysłać wiadomość, którą po chwili chcieli wycofać. Messenger nie oferował jednak takiej opcji. Owszem, wiadomość można było usunąć, ale nie znikała ona u odbiorcy. Facebook postanowił to wreszcie zmienić, aczkolwiek nałożył ograniczenia.

Messenger już z opcją Usuń dla wszystkich

Facebook po wprowadzeniu znacząco odświeżonego wyglądu, oficjalnie poinformował o kolejnej nowości. Funkcja jest właśnie włączana u wszystkich użytkowników. Jednakże, ze względu na stopniowe wdrażanie nowości, jeszcze nie wszystkie osoby mogą widzieć opcję Usuń dla wszystkich. Powinno się to jednak zmienić w ciągu najbliższych dni.

Messenger pozwala na usunięcie już wysłanej wiadomości. (fot. Facebook)
Messenger pozwala na usunięcie już wysłanej wiadomości. (fot. Facebook)

Funkcja Usuń dla wszystkich, jak sama nazwa wskazuje, kasuje wiadomość u wszystkich uczestników rozmowy. Należy wiedzieć, że możliwość usunięcia jest dostępna wyłącznie przez 10 minut od momentu wysłania wiadomości. Po upływie tego czasu, usunięcie nie jest już możliwe.

Trzeba mieć też na uwadze, że pozostali uczestnicy rozmowy będą widzieć informację, że wiadomość została usunięta. Ponadto, wciąż będą mogli ją zgłosić, jeśli przed usunięciem zauważyli, że zawierała ona niewłaściwe treści. Tak, wiadomość po skasowaniu jest nadal przechowywana na serwerach Facebooka.

Messenger – jak usunąć wiadomość u wszystkich osób?

Funkcja Usuń dla wszystkich pojawia się przy usuwaniu wiadomości. Widoczna jest obok już wcześniej dostępnej opcji Usuń dla siebie. Nie trzeba jej więc szukać w Messengerze. Wystarczy po prostu kliknąć Usuń po zaznaczeniu konkretnej wiadomości.

Opisywana opcja była już dostępna wcześniej u części osób. Facebook prowadził bowiem testy. Natomiast teraz, jak już wcześniej wspomniałem, nowość jest włączana u każdego użytkownika. Wymagane może być posiadanie najnowszej wersji Messengera. Znajdziecie go w naszym katalogu oprogramowania w wydaniu na AndroidaiOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)