Messenger stał się jeszcze większy: zyskał panoramy sferyczne i filmy w HD

Messenger stał się jeszcze większy: zyskał panoramy sferyczne i filmy w HD

Messenger stał się jeszcze większy: zyskał panoramy sferyczne i filmy w HD
03.04.2018 14:52, aktualizacja: 03.04.2018 16:45

Przez lata Messenger rozrósł się w dwóch wymiarach: proporcjonalnie do liczby użytkowników rosła także jego funkcjonalność. Dziś jednak większość użytkowników uważa, że moment krytyczny został już dawno przekroczony, a sam komunikator to ociężały moloch z mnóstwem dodatków, z których korzysta względnie niewielu. Czy w takim razie zespół wysłucha w końcu społeczności użytkowników? Wątpliwe – do Messengera właśnie trafiły kolejne, potencjalnie mocno zasobożerne nowości.

Kolejną nowość w Messengerze, która zapewne spotka się z większym entuzjazmem, jest dodanie obsługi filmów w jakości HD. Tym bardziej irytować fakt, że na razie będzie ona dostępna jedynie w wybranych krajach. Na liście zabrakło Polski, choć oczywiście wkrótce ma się to zmienić. Jakość HD będzie można włączyć podczas pełnoekranowego odtwarzania filmu – przełącznik pojawi się prawym dolnym rogu.

Pierwszą z nich stanowi możliwość przesyłania za pośrednictwem Messengera panoram sferycznych. Przynajmniej na razie Facebook nie zdecydował się na dodanie możliwości tworzenia panoram bezpośrednio w komunikatorze – konieczne jest wykorzystanie zewnętrznych aplikacji. Nowość sprowadza się zatem do dodania możliwości wysyłania panoram zupełnie tak, jak ma to miejsce ze zwykłymi zdjęciami. Adresaci wiadomości będą mogli „rozejrzeć się po panoramie” w samym oknie rozmowy, materiały te będą oznaczone ikoną kompasu.

Obsługa panoram sferycznych będzie udostępniania falowo na całym świecie na Androida i iOS-ie, w Polsce na poczekać będziemy musieli jeszcze na filmy HD. Najnowszą wersję aplikacji mobilnej znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania. Tym, którzy niechętnie spoglądają na nowości polecamy natomiast Messengera Lite, okrojoną ze zbędnych funkcji wersję najpopularniejszego w tej chwili komunikatora. Warto odnotować, że Messenger Lite został niedawno udostępniony w USA, choć początkowo był on kierowany przede wszystkim na rynki szybko rozwijające się. Jak widać, wersja Lite, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)