Meta Verified, czyli płatny Facebook. Musk wytyczył trend?

Płatny Facebook?
Płatny Facebook?
DENIS CHARLET

06.07.2023 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Meta Verified to nowa usługa, z której można korzystać na Facebooku i Instagramie. Pozwoli ona na tzw. weryfikację konta, która będzie miała je uwiarygodnić w oczach użytkowników. Przypomina nieco Twitter Blue, prawda?

Meta naśladuje Twittera i oferuje specjalną płatną subskrypcję. Meta Verified pozwoli na pozyskanie specjalnej plakietki, która potwierdza, że właściciel konta jest faktyczną osobą. Użytkownicy będą natomiast wiedzieć, że konto zostało uwierzytelnione. Ponadto plakietka będzie rzecz jasna chronić przed podszywaniem się pod danego użytkownika.

Z oficjalnego komunikatu Meta dowiadujemy się też, że subskrypcja zapewni dostęp do ekskluzywnej zawartości. Będą to naklejki do wykorzystania w relacjach na Facebooku i Instagramie. Oprócz tego dostępnych będzie 100 gwiazdek, którymi będzie można wspierać innych twórców.

Meta Verified ułatwi też kontakt z działem wsparcia firmy. Osoby, które zdecydują się opłacić subskrypcję, będą miały zapewnioną możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem działu wsparcia, dzięki czemu rozwiązywanie problemów ma być łatwiejsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Meta Verified - cena w Polsce

Cena Meta Verified to 11,99 dolarów w przeglądarce i 14,99 dolarów w aplikacji mobilnej. W Polsce usługa zostanie udostępniona w najbliższym czasie i będzie kosztować odpowiednio 65 i 80 zł.

Aby uruchomić usługę, konieczne jest odwiedzenie Centrum kont Meta. Następnym krokiem jest wybranie konta, dla którego chcemy wykupić subskrypcję oraz ustawić metodę comiesięcznej płatności. Kolejny etap to wykonanie i przesłanie zdjęcia dokumentu potwierdzającego tożsamość i zweryfikowania się przy wykorzystaniu nagrania wideo.

Niedawno podobną usługę w postaci Twitter Blue udostępniono użytkownikom Twittera. Płatna weryfikacja kont w serwisie wzbudziła spore kontrowersje, ale pomysł najwidoczniej spodobał się konkurencji, która zdecydowała się na wdrożenie podobnej subskrypcji. Jak oceniacie pomysł na płatną weryfikację konta na Facebooku? Będziecie korzystać z Meta Verified?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)