Mi Band 2 – Xiaomi pokazuje, jak powinno robić się smartopaski

Mi Band 2 – Xiaomi pokazuje, jak powinno robić się smartopaski

Mi Band 2 – Xiaomi pokazuje, jak powinno robić się smartopaski
02.06.2016 13:03

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Xiaomi pracuje nad drugą odsłoną swojej smartopaski, Xiaomi Mi Band 2. W kwietniu opublikowaliśmy zdjęcie szefa korporacji, Leia Juna, który dumnie prezentował ją na swoim nadgarstku. Dziś nastąpiła premiera i trzeba przyznać, że jest to jedno z najciekawiej prezentujących się urządzeń tej klasy, także ze względu na cenę.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz OLED o wielkości 0,42 cala, pod którym znajduje się duży okrągły przycisk fizyczny. Jego obsługa ma być komfortowa ze względu na samą konstrukcję – element mia mieć zaledwie… 0,05 mm grubości. Czarne urządzenie na silikonowym pasku prezentuje się całkiem elegancko, jednak największe wrażenie robi mnogość funkcji Xiaomi Mi Band 2.

350177979395237825

Mowa tutaj nawet o takich efektownych detalach, jak automatycznie wybudzanie wyświetlacza przy geście podnoszenia nadgarstka. Oczywiście w opasce zamontowano zatrzęsienie czujników: między innymi diody służące fotopletyzmografii, czyli optycznej precyzyjnej metodzie mierzenia pulsu. W środku znalazły się także dwa akcelerometry, które będą śledziły aktywność właściciela, także podczas snu.

Synchronizacja danych odbywać się będzie za pomocą Bluetooth w wersji 4.0, opaska ma także klasę wodoodporności IP67, co pozwala na zanurzenie jej w cieczy na głębokość metra na 30 minut. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 70 mAh, co ma pozwolić aż na dwadzieścia dni bez ładowania.

Xiaomi Mi Band 2 plasuje się jeśli chodzi o klasę sprzętu gdzieś pomiędzy opaskami a smartzegarkami. Urządzenie, kompatybilne z Androidem i iOS-em, zawibruje bowiem, gdy ktoś zadzwoni lub wyśle SMS-a na smartfon użytkownika. Może to także dotyczyć powiadomień z aplikacji przydatnych podczas uprawiania sportu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście nie zabrakło rozbudowanych funkcji przydatnych przy aktywnościach fizycznych – oprócz wspomnianego mierzenia pulsu, należy wymienić między innymi wibracyjne przypomnienia o zaplanowanych ćwiczeniach czy licznik spalonych kalorii.

Jak przystało na Xiaomi, nie obyło się bez zaskakująco pozytywnego stosunku jakości do ceny. Świetnie zapowiadającą się opaskę kupić już dziś w przedsprzedaży w cenie 40 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)