Microsoft 365 bez wsparcia w... IE11. Jest czas do 17 sierpnia

Microsoft 365 bez wsparcia w... IE11. Jest czas do 17 sierpnia

Internet Explorer
Internet Explorer
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.07.2021 16:27

Microsoft kończy wsparcie Internet Explorera 11 w kontekście działających w sieci usług Microsoft 365. W praktyce może się okazać, że już niedługo wytrwali użytkownicy IE11 nie skorzystają na przykład z niektórych funkcji webowego Outlooka.

Bleeping Computer przypomina o kończącej się obsłudze serwisowej Microsoft 365 dla użytkowników Internet Explorera 11. Choć dzisiaj przeglądarka ta wydaje się archaiczna, według statystyk wciąż ma swoich użytkowników, którzy już od 17 sierpnia mogą się spodziewać problemów podczas korzystania z Outlooka czy innych aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft 365 dostępnego online.

Chociaż graniczna data nie musi oznaczać od razu braku dostępu do webowych aplikacji Microsoftu z poziomu IE11, w praktyce może się tak stać niedługo później. Microsoft podaje wprost, że chodzi o koniec wsparcia technicznego, a z czasem nowe funkcje po prostu nie będą tu działać dobrze, bo od 17 sierpnia nikt nie będzie brać pod uwagę ewentualnej zgodności z Internet Explorerem 11.

Wcześniej, bo już w listopadzie 2020 roku, obsługę IE11 porzucono w przypadku komunikatora Microsoft Teams. Microsoft zapowiedział zmiany dotyczące Microsoft 365 jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, więc nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Obecni użytkownicy Internet Explorera 11 chcący dalej sprawnie korzystać z webowych aplikacji Micrsoftu po 17 sierpnia 2021 roku muszą pomyśleć o zmianie przeglądarki. Do wyboru cała masa propozycji, w tym najnowszy Microsoft Edge bazujący na Chromium.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)