Zakładki Google nie będą działać po 30 września. Można je wyeksportować

Strona głównaZakładki Google nie będą działać po 30 września. Można je wyeksportować
21.07.2021 07:09
Zakładki Google nie będą działać po 30 września
Zakładki Google nie będą działać po 30 września
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Google kończy z kolejną usługą i tym razem daje użytkownikom czas do 30 września 2021 roku, by się z tym pogodzić. Chodzi o "Zakładki Google" - usługę, która pozwala zarządzać zakładkami w sieci niezależnie od synchronizacji w danej przeglądarce.

bESQKSBh

Zakładki Google to leciwe, proste narzędzie dostępne pod tym adresem. Interfejs nie jest zbyt nowoczesny i pamięta jeszcze czasy "sprzed ostatniej aktualizacji Gmaila", ale prostota może być dla wielu osób zaletą. Wśród zakładek znajdują się także zapisane ulubione lokalizacje z Map Google.

Zakładki Google pozwalają w prosty sposób tworzyć listy stron internetowych, a ponieważ mówimy o usłudze webowej, dostęp jest niezależny od urządzenia i opcji synchronizacji oferowanych przez przeglądarkę. W praktyce jest to zatem opcja użyteczna przede wszystkim dla osób korzystających równocześnie z wielu sprzętów, na których nie chcą lub nie mogą użyć synchronizacji oferowanej np. przez Chrome'a.

Niestety, Zakładki Google przestaną działać po 30 września, ale nie oznacza to, że same zakładki przepadną. Własną listę stron można do tego czasu wyeksportować, by później wgrać do innej aplikacji czy konkretnej przeglądarki. Użytkownik nie dostaje jednak przy tym żadnych opcji konfiguracji. Dostępna opcja "Eksportuj zakładki" z lewej strony ekranu poskutkuje wygenerowaniem pliku HTML z listą zapisanych stron.

Zakładki Google przestaną działać po 30 września 2021 roku
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Zakładki Google przestaną działać po 30 września 2021 roku

Warto natomiast podkreślić, że Zakładki Google to usługa niezależna od listy zakładek w Google Chrome (lub jakiejkolwiek innej przeglądarce). Nie należy się zatem martwić potencjalną utratą listy ulubionych stron, jeśli użytkownik dotychczas świadomie nie korzystał z Zakładek Google. Jak udało się potwierdzić serwisowi 9to5Google, koniec Zakładek Google nie będzie miał wpływu na zapisane ulubione lokalizacje w Mapach.

bESQKSBj

Dotychczasowi fani Zakładek Google mogą natomiast pomyśleć o wybraniu innej usługi działającej na podobnej zasadzie, a tu warto zapoznać się na przykład z możliwościami Raindrop.io.

Raindrop.io

Raindrop.io 4.3.3

Inne narzędzia

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESQKSBt
Komentarze (37)
bESQKSCf