Microsoft 365: w Excelu można już testować importowanie danych z PDF-ów

Microsoft 365: w Excelu można już testować importowanie danych z PDF‑ów

Testerzy Excela mogą już testować ciekawą nowość, fot. Oskar Ziomek
Testerzy Excela mogą już testować ciekawą nowość, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.05.2020 16:41, aktualizacja: 22.05.2020 17:55

Testerzy pakietu biurowego Microsoftu mogą już korzystać z nowych funkcji, które udostępniono w ramach jednej z ostatnich aktualizacji. Zmiany w arkuszu kalkulacyjnym czy edytorze tekstu nie zawsze są emocjonujące, ale w tym przypadku warto zwrócić na nie uwagę, bo nowości są nietypowe. Jak zwrócił uwagę serwis Softpedia, tym razem w ramach pakietu zyskał przede wszystkim Excel oraz PowerPoint.

W przypadku prezentacji interesująca jest nowa metoda sterowania pokazem. Microsoft pozwala teraz bowiem wykorzystywać do tego słuchawki Surface Earbuds i ich dotykowe obszary na obudowie. Gestami można zmieniać slajdy, a także uruchamiać i pauzować osadzone filmy. W przypadku prostych pokazów, słuchawki mogą więc w praktyce zastąpić pilot lub myszkę do komputera.

Inna istotna nowość dotyczy Excela. Wdrożono tu możliwość importowania danych z plików PDF. Mniejsze nowości dotyczą również Worda czy Outlooka. W tym ostatnim niedługo powinna się także pojawić synchronizacja podpisów e-maili, dzięki czemu stopki wiadomości nie trzeba będzie ręcznie uzupełniać w każdym urządzeniu, w którym obsługuje się pocztę.

Raz jeszcze warto podkreślić, że opisywane zmiany są dostępne wyłącznie dla testerów, w tym przypadku pozostających na tzw. szybkim pierścieniu aktualizacji. Wszystkie nowości mogą więc działać mało stabilnie i prowadzić do błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)