Microsoft aktualizuje pakiety Office: działają sprawniej, ale nie bezpieczniej

Microsoft aktualizuje pakiety Office: działają sprawniej, ale nie bezpieczniej

Aktualizacje pakietów Office dostępne do pobrania (depositphotos)
Aktualizacje pakietów Office dostępne do pobrania (depositphotos)
Oskar Ziomek
05.09.2018 23:08

Do użytkowników Office'a 2010, 2013 oraz 2016 trafiają wrześniowe aktualizacje wydane przez Microsoft. To szereg poprawek dla pakietów biurowych, które rozwiązują wiele rozpoznanych wcześniej błędów. W przeciwieństwie do typowych, regularnych aktualizacji Windowsa w ramach Patch Tuesday, w tym przypadku wszystkie zmiany związane są z funkcjonalnością i żadna nie dotyczy bezpieczeństwa.

O szczegółach informuje serwis Ghacks, wymieniając najważniejsze nowości, które trafiły do użytkowników. Najwięcej poprawek dotyczy oczywiście najnowszego pakietu Office 2016 i co ciekawe większość z nich jest związana wyłącznie z programem Outlook. Wśród zmian pojawiła się między innymi możliwość formatowania wielu kształtów jednocześnie z wykorzystaniem narzędzia formatowania oraz poprawka usuwająca problem migotania wstążki w niektórych przypadkach użycia dodatków oraz makr. Ponadto wyeliminowano błąd powodujący wyłączenie Outlooka przy próbie przełączenia się z widoku poczty do kalendarza oraz ulepszono kilka tłumaczeń.

Szczegóły aktualizacji Outlooka 2016, źródło: Microsoft.
Szczegóły aktualizacji Outlooka 2016, źródło: Microsoft.

W przypadku Office'a 2013 na uwagę zasługuje łatka usuwająca problem znikających etykiet na wykresach oraz zapisu załączników z wiadomości, gdy te były zabezpieczone przez IRM. W przypadku Office'a 2010 można liczyć tylko na jedną nowość, a jest nią nowa czcionka, dzięki której można poprawnie wyświetlać równania matematyczne stworzone za pomocą ich edytora, choć Microsoft dodaje, że funkcja ta nie jest już dłużej wspierana.

Oczywiście aktualizacje mają zastosowanie wyłącznie w przypadku opisanych pakietów Office z dożywotnią licencją. Korzystający z Office'a 365 w Chmurze nie muszą martwić się o aktualizacje, bo na co dzień korzystają z najnowszej wersji programów. Warto dodać, że już na początku października Microsoft planuje znieść część ograniczeń, które dotychczas mogły powstrzymywać niektórych użytkowników przed zakupem licencji właśnie Office'a 365. Mowa o zniesieniu limitu liczby obsługiwanych urządzeń oraz rozszerzeniu liczby użytkowników w przypadku pakietu w wersji dla użytkowników domowych. O szczegółach można przeczytać we wcześniejszej publikacji na ten temat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)