Microsoft Band 2: bez rewolucji, ale z ewolucją w dobrym kierunku

Microsoft Band 2: bez rewolucji, ale z ewolucją w dobrym kierunku

Microsoft Band 2: bez rewolucji, ale z ewolucją w dobrym kierunku
13.10.2015 12:35

W poprzednim tygodniu Microsoft pokazał nową generację swojej smartopaski. Band 2 nie wprowadza dużych zmian, jest to rozwinięcie rozwiązań zastosowanych w pierwszej opasce. Nowa wersja doczekała się usprawnień w konstrukcji, a także została wyposażona w nowe funkcje.

Microsoft Band nie należy do najlepiej prezentujących się smartopasek, wygląda prosto, a nawet trochę zbyt prosto. Widząc ją raczej nie stwierdzilibyśmy, że mogła ona kosztować 200 dolarów. Natomiast w przypadku drugiej generacji opaski Band firma z Redmond zrobiła zauważalny krok do przodu. Może nadal nie mamy do czynienia z jedną z najlepiej wyglądających smartopasek, ale jest znacznie lepiej. Band 2 posiada już zakrzywiony ekran, co oprócz atrakcyjniejszego wyglądu, powinno również wpłynąć na komfort noszenia. Urządzenie Microsoftu powinno teraz lepiej przylegać do ręki. Dodatkowo dzięki srebrnym bokom Band 2 wygląda sporo lepiej, nie prezentuje się jak plastikowy, tani sprzęt.

Obraz

Atrakcyjny wygląd opaski fitness Microsoftu jest dyskusyjny. Nie można jednak tego samego powiedzieć o jej możliwościach, tutaj wypada ona bardzo dobrze i powinna spełnić wymagania większości osób uprawiających sport. Band 2 mierzy puls, a także monitoruje nasz organizm podczas biegania, jazdy na rowerze, grania w golfa czy podczas wielu innych aktywności. Oczywiście nie zabrakło krokomierza. Opaska zbiera także dane z wykorzystaniem wbudowanego barometru, a dzięki modułowi GPS nie musimy zabierać ze sobą smartfona, aby mieć dokładny zapis przebytej trasy. Nie otrzymujemy pełnej wodoodporności, ale nie straszne są zachlapania czy deszcz. Natomiast zastosowany akumulator ma pozwalać na 48 godzin działania, trochę mało, nawet jak na nowoczesną smartopaskę. Pełne naładowanie ma trwać 1,5 godziny.

Dużą zaletą Microsoft Band 2 jest współpraca z urządzeniami z Androidem, iOS i Windows Phone. Microsoft nie ograniczył się tylko do własnego podwórka, co robi wiele innych firm. Nowa wersja opaski doczekała integracji z Cortaną. Na chwilę obecną wspiera ona tylko język angielski i urządzenia z Windows Phone 8.1 lub nowszym. Jednak w Redmond już pracują nad zapewnieniem wsparcia także dla Androida i iOS. Band 2 nie działa pod żadną wersją Windows 10, ale ze względy na integrację z oprogramowaniem i usługami Microsoftu traktowana jest jako część rodziny urządzeń z Windows 10.

Obraz

Można już składać zamówienia na Microsoft Band 2, cena wynosi 249,99 dolarów. Jeśli cena jest dla Was za wysoka, to warto zainteresować się pierwszą generacją Band, teraz można ją kupić za 129,99 dolarów, a więc o 70 dolarów mniej. Niestety obie opaski nie są oficjalnie dostępne w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)