Microsoft Band 2 wycofane, sami musimy naprawiać pękające paski

Microsoft Band 2 wycofane, sami musimy naprawiać pękające paski

Microsoft Band 2 wycofane, sami musimy naprawiać pękające paski
10.03.2017 13:48

Wybierając urządzenia z logo Microsoftu nie mamy pewności, czy nagle nie zostanie porzucony ich rozwój, a kolejne generacje już nie pojawią się na rynku. Tak było z Zune, tak się stało z Lumią, a teraz nieciekawy los spotkał smartopaskę Microsoft Band, której trzeciego wcielania nie zobaczymy. To nie jedyny problem, bowiem użytkownicy drugiej generacji skarżą się na niezbyt dobrze wykonane paski, a naprawiać muszą je sami.

Zapowiedź, że inteligentne trackery Microsoft Band nie będą już rozwijane mogła być pewnym zaskoczeniem. Druga wersja opaski była przecież jednym z lepszych urządzeń tego typu, chociaż z czasem ujawniły się wady konstrukcji. Wadliwe paski pękają, a nawet przerywają się podczas noszenia na nadgarstku, co jest zauważalne zwłaszcza w egzemplarzach wykorzystywanych przez aktywnych użytkowników.

Niestety z wymianą może być pewien problem, bowiem urządzenie zostało już porzucone przez Microsoft, tylko nielicznym może udać się znalezienie drugiego paska. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc poradzenie sobie samemu. Pomysł na ponowne połączenie paska w całość zaproponował użytkownik Reddita – Alph1. Wykorzystał on gumę silikonową Sugru. Dzięki swym właściwościom – elastyczność, odporność na wilgoć, łatwość formowania, a przede wszystkim wytrzymałość, guma sprawdzać ma się doskonale.

Niezbyt estetycznie, ale trackera można dalej używać.
Niezbyt estetycznie, ale trackera można dalej używać.

Rozwiązanie jest tymczasowe i wcześniej czy później, ponownie będziemy musieli naprawić uszkodzony pasek. Pozwala ono jednak na dalsze korzystanie z porzuconego już urządzenia. Oczywiście można spróbować oddać opaskę do oficjalnej naprawy i poprosić o wymianę paska. Jednakże będzie duży problem z dostępnością wycofanego już produktu. W związku z tym, jeśli ktoś nie chce bawić się w naprawianie, to powinien zażądać zwrotu pieniędzy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)