Microsoft chce by Cortana nasłuchiwała wszędzie, nawet w uchu

Microsoft chce by Cortana nasłuchiwała wszędzie, nawet w uchu

Microsoft chce by Cortana nasłuchiwała wszędzie, nawet w uchu
06.11.2015 12:59

W wizji Microsoftu asystentka głosowa Cortana będzie dostępna wszędzie, niemal na każdym urządzeniu, cały czas nasłuchując otoczenia, oficjalnie oczywiście w celu poprawy komfortu życia użytkownika. Według najnowszych informacji w Redmond pracują nad niewielkim urządzeniem, które zmieści się w uchu i zostanie wyposażone w Cortanę.

Nowe urządzenie obecnie znane jest jako Clip i jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Jeden z pracowników będący blisko projektu donosi, że Microsoft pracuje nad rywalem dla Moto Hint, który w założeniach korporacji ma być skierowany przede wszystkim dla pracujących kobiet. Prototypy mają być gotowe już pod koniec tego roku, a pierwsze modele na sklepowych półkach możemy zobaczyć w 2016 roku.

Obraz

Microsoft jest na etapie prowadzenia badań mających sprawdzić jak korzystamy z urządzeń podobnych do Moto Hint. Ich celem jest jak najlepsze dostosowanie nowego urządzenia do przeciętnego użytkownika, aby mogło sprawdzić się w codziennych sytuacjach. Przykładowo, Microsoft chce umożliwić rodzicom szybkie odbieranie informacji o dzieciach. Oczywiście to tylko jeden z przykładów, zastosowań może być znacznie więcej. Prawdopodobnie głównym zadaniem będzie właśnie szybkie dostarczenie różnych powiadomień, możliwe, że również tych pochodzących z mobilnych aplikacji zainstalowanych na smartfonie.

Nie wiemy jeszcze dokładnie w jaki sposób będziemy nosić nowe urządzenie Microsoftu. Możliwe, że będziemy je wsadzać do ucha tak jak Moto Hint, ale nazwa – Clip wskazuje, że możemy dostać coś na wzór inteligentnego klipu na ucho. Prawdopodobnie Microsoft nie ograniczy się tylko do Cortany i Windows Phone, urządzenie będzie także współpracować z Androidem i iOS, a także z asystentami głosowymi od Google i Apple.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)