Microsoft chce przyśpieszyć internet

Microsoft chce przyśpieszyć internet

Marcin Paterek
27.03.2012 22:32

Podczas czwartkowego spotkania IETF Microsoft chce przedstawić swoje propozycje dotyczące protokołu HTTP 2.0. Rozwiązania pod zbiorczą nazwą "HTTP Speed+Mobility" są rozwinięciem standardu SPDY zaproponowanego przez Google.

Microsoft wyznaczył trzy obszary zmian. Pierwszym z nich jest zwiększenie prędkości, która ma podstawowe przełożenie na komfort korzystania z sieci i płynące z tego zyski. Drugi to przyśpieszenie aplikacji oferujących dostęp do usług internetowych — według koncernu, użytkownicy coraz częściej korzystają z nich obok tradycyjnych przeglądarek. Ostatnim obszarem zmian mają być urządzenia mobilne, których popularyzacja ma wyznaczać tempo rozwoju sieci w obecnym dziesięcioleciu. Microsoft twierdzi, że ich właściciele powinni zachować kontrolę nad treściami pobieranymi z internetu, co przełożyłoby się na wyższą prędkość ładowania stron i większą żywotność baterii.

Nowe rozwiązania miałyby opierać się nie tylko na SPDY, ale również na technologii WebSocket. Dzięki niej aplikacje mogą nawiązywać stałe połączenia z serwerem, co pozwala mu przesyłać dane bez kolejnych zapytań od klienta.

Ważne będzie szybkie wprowadzenie HTTP 2.0. By tak się stało, protokół musi zachować maksymalną zgodność z obecną infrastrukturą sieci. Jeśli bowiem pozostanie "HTTP" tylko z nazwy, jej unowocześnianie zajmie zbyt dużo czasu — komentuje Jean Paoli z Microsoftu. Szczegółowe propozycje zmian zostaną zaprezentowane 29 marca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)