Microsoft chce zmienić swój wizerunek, przedstawia Microsoft Garage

Microsoft chce zmienić swój wizerunek, przedstawia Microsoft Garage

Microsoft chce zmienić swój wizerunek, przedstawia Microsoft Garage
Paweł Piskurewicz
23.10.2014 10:24, aktualizacja: 23.10.2014 10:47

Ostatnimi czasy Microsoft pracuje nad tym, by zmienić swój wizerunek i być postrzeganym jako firma dynamiczna, nowatorska, skupiona na wyzwaniach i eksperymentach. Tworzy nowe projekty, usługi, rozwija aplikacje mobilne (nie tylko na własne platformy) i udoskonala już dostępne. Pod tym względem firma wygląda rzeczywiście lepiej niż kilka lat temu. Kolejnym krokiem jest upublicznienie prac Microsoft Garage.

Microsoft Garage to miejsce, w którym pracownicy Microsoftu mogą dać upust swojej kreatywności, tworząc projekty dziwne i nie do końca związane z tym, z czym kojarzy nam się Microsoft. Od teraz dzięki specjalnej stronie mamy mieć lepszy wgląd w to, co stworzyli. Na chwilę obecną znajdziemy tam 16 aplikacji i gier. Zakres ich zastosowań jest bardzo szeroki: programy do tworzenia muzyki, zarządzania notatkami czy też ekranem blokady. Co istotne, część z nich dostępna jest tylko na Androida, w tym na Android Wear. Pozostałe stworzono z myślą o Windows Phone i Windows 8. Ich jakość, jak i przydatność, są bardzo zróżnicowane.

Obraz

Niektóre programy mają swoje odpowiedniki na oba systemy. Tak jest w przypadku aplikacji ekranu blokady. Posiadacze telefonów z Androidem mogą skorzystać z Next Lock Screen, a użytkownicy Windows Phone orzymali Tetra Lockscreen. Choć ich działanie różni się w wielu miejscach, to cel mają wspólny: uczynić z ekranu blokady przydatne narzędzie. Szczególnie ciekawie prezentuje się wersja stworzona z myślą o systemie Microsoftu, oferując rozwiązania niedostępne w innych programach jak i oficjalnymi API Windows Phone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety żadnej z zamieszczonych tam aplikacji nie można pobrać w naszym kraju, niezależnie od posiadanego urządzenia i systemu. Jeżeli chcemy je przetestować, niezbędna będzie zmiana regionu w ustawieniach, bądź też pobranie odpowiednich plików .apk, które powoli wyciekają do sieci. Miejmy nadzieję, że z czasem projekt otworzy się także na kolejne kraje.

Journey & Notes from the Microsoft Garage

Microsoft Garage pokazuje nam kilka rzeczy. Po pierwsze firma jeszcze mocniej chce postawić na aplikacje mobilne. To na nich skupiają się wszystkie przedstawione od wczoraj projekty, nawet jeżeli przy okazji korzystają z innych usług firmy. Po drugie Microsoft konsekwentnie otwiera się na pozostałe urządzenia i systemy. Wprawdzie Windows Phone i Windows 8 są wspierane, ale jednak trudno tu mówić o uprzywilejowanej pozycji. Czas pokaże czy na bazie tych projektów powstanie jakaś nowatorska aplikacja, która podbije serca użytkowników, a Microsoft będzie w stanie wykorzystać ten potencjał.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)