Microsoft do testerów Windows 11: "Bez was nie moglibyśmy tego zrobić"

Kadr z prezentacji Windows 11
Kadr z prezentacji Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek

06.10.2021 10:11

Windows 11 trafia do pierwszych komputerów, a Microsoft dziękuje testerom z programu Insider, bez których stworzenie systemu nie byłoby możliwe. W tym celu opublikowano krótki film.

Microsoft postanowił podziękować insiderom, którzy przyczynili się do ulepszania Windowsa 11 jeszcze przed premierą, za pośrednictwem krótkiego filmu. Jak podaje producent, bez testerów stworzenie systemu nie byłoby możliwe i trudno się z tym nie zgodzić - szkoda jednak, że mimo to Windows 11 nie jest "ukończony" na tyle, by Microsoft z odwagą udostępnił go każdemu chętnemu w Windows Update.

Windows 11 trafia do komputerów od 5 października, ale w praktyce dostępność aktualizacji dla obecnych użytkowników Windows 10 jest bardzo ograniczona. Po pierwsze, co oczywiste, konieczne jest posiadanie komputera spełniającego minimalne wymagania (niezbędny jest moduł TPM 2.0, co nie jest wcale tak powszechne), a także szczęście, bo Microsoft nie udostępnia aktualizacji każdemu od ręki.

Jak deklarowano wcześniej, w praktyce Windows 11 powinien trafić do wszystkich zainteresowanych dopiero do połowy 2022 roku. Zagadką pozostaje jednak, czy do tego czasu Microsoft i tak nie udostępni kolejnej "dużej wersji" Jedenastki, przez co ponownie większość komputerów nie będzie działać z najnowszym systemem na rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)