Microsoft drugą firmą technologiczną wartą ponad 1 bln dol. Sukces Office'a 365

Microsoft drugą firmą technologiczną wartą ponad 1 bln dol. Sukces Office'a 365
Piotr Urbaniak

25.04.2019 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po tym, jak ujawniono kwartalne wyniki finansowe, Microsoft osiągnął kapitalizację na poziomie 1 bln dol. Wcześniej takim wynikiem mogło pochwalić się tylko Apple, które rekordową wycenę zaliczyło w sierpniu 2018 r. jako pierwsza spółka w historii.

Bezpośrednio po raporcie, akcje podskoczyły o trochę ponad 3 proc., do 135,70 dol. Tym samym wartość całego przedsiębiorstwa przekroczyła magiczną barierę 1 bln.

Jak mówi dyrektor finansowa Microsoftu, Amy Hood, wielu działom firmy udało się przerosnąć oczekiwania. Hood podaje za przykład jednostkę Productivity and Business Processes, która osiągnęła przychody w wysokości 10,2 mld dol., zaliczając 14-proc. wzrost kwartał do kwartału. Analitycy ponoć takiego obrotu spraw nie przewidzieli. Zresztą, podobnie jak w przypadku działu Intelligent Cloud; przychodów na poziomie 9,7 mld dol. i 22-proc. wzrostu.

Zaskakujące wyniki w Japonii

Microsoft w szczególności zadowolony jest z wyników w Japonii. Choć zwraca także uwagę na nadspodziewanie dobrą kondycję serwisu LinkedIn i duże zapotrzebowanie na usługi.

– Nasze zespoły sprzedażowe i partnerzy osiągnęli dobre wyniki w każdym z naszych segmentów, co po raz kolejny zaowocowało dwucyfrowym wzrostem przychodów i zysków – komentuje Hood. I tłumaczy: – Z geograficznego punktu widzenia większość rynków działała zgodnie z naszymi oczekiwaniami, jednak wyniki w Japonii były znacznie lepsze niż się spodziewaliśmy.

Sukces abonamentowego Office'a

Dyrektor generalny Satya Nadella dodatkowo podkreśla rolę Office'a 365. – Office 365 ma teraz 180 mln użytkowników, baza instalacji EMS osiągnęła 100 mln, aplikacje Outlook na iOS i Androida po raz pierwszy przekroczyły 100 mln użytkowników – wylicza skrupulatnie Nadella.

Teraz Microsoft szacuje, że jego przychody w czwartym kwartale fiskalnym wyniosą od 32,2 mld dol. do 32,9 mld dol., zgodnie z oczekiwaniami analityków.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)