Microsoft Office 365

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Office 365 to specjalna wersja pakietu biurowego firmy Microsoft. Edycja ta łączy w sobie zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych, jak i wymagających firm, wśród których znajdziemy m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do tworzenia prezentacji, notatnik, rozbudowany klient poczty, a także dodatkowe aplikacje webowe. Pakiet można zainstalować na PC, a także tabletach i smartfonach z systemami iOS i Android.

Oprócz wersji instalowanej na komputerze, pakiet zawiera także zestaw aplikacji Office Online, dodatkową przestrzeń w chmurze internetowej OneDrive, oraz pakiet 60 minut miesięcznie w aplikacji Skype. W zależności od wybranego planu, Office 365 może być zainstalowane nawet na 5 urządzeniach. Pakiet ten oferuje narzędzia, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także synchronizacja dokumentów. Office 365 składa się z następujących aplikacji i usług:

Microsoft Word

Podstawowym składnikiem pakietu Office jest procesor tekstu Word. Aplikacja ta pozwala na tworzenie dokumentów najróżniejszego typu, a dzięki rozbudowanym opcjom edycyjnym także ich odpowiednie sformatowanie. Edytor sprawdza pisownię i poprawność gramatyczną, pozwala na tworzenie własnego słownika, a także definiowanie wykorzystywanych w dokumentach styli (np. nagłówki, akapity). Użytkownik może korzystać również z tabel, spisów treści, list, oraz dołączać do dokumentów obrazy. Dostępne w pakiecie szablony pozwalają na szybkie utworzenie niektórych dokumentów np. listu motywacyjnego, życiorysu, kalendarza, a także zaproszenia na ślub.

Microsoft Excel

Excel to rozbudowany arkusz kalkulacyjny służący do wykonywania obliczeń, a także tworzenia różnego rodzaju zestawień i wykresów: kolumnowych, liniowych, kołowych, słupkowych, giełdowych, czy też radarowych. Aplikacja posiada dużą bazę gotowych formuł matematycznych, finansowych, logicznych i związanych z czasem. Użytkownik może tworzyć własne reguły, a także skrypty przy użyciu języka Visual Basic. Przy pomocy dodatków wbudowanych bądź zewnętrznych takich jak np. Solver aplikacja może posłużyć do przeprowadzania bardziej zaawansowanych obliczeń.

Microsoft PowerPoint

Dzięki tej aplikacji użytkownik jest w stanie tworzyć multimedialne prezentacje. Przyda się ona zarówno studentom, jak i wykładowcom, czy osobom tworzącym prezentację w celu przedstawienia planu, lub konkretnego produktu. Prezentacje tworzone w oprogramowaniu PowerPoint mogą zawierać zarówno tekst, jak i obrazy. Możliwe jest umieszczanie w nich diagramów, a także dodatkowych elementów z innych składników pakietu Office: program integruje się z nimi, co pozwala na osadzanie danych z np. Excela lub Worda. Obsługę ułatwiają osobiste notatki wyświetlane w trakcie prezentacji.

Microsoft OneNote

Jest to notatnik łączący w sobie możliwość tworzenia notatek przy użyciu zarówno innych składników Office jak i wielu źródeł zewnętrznych. W programie można wykorzystać więc dane z np. Excela lub PowerPointa, ale także zewnętrzne grafiki, pismo odręczne, pliki nagrań dźwieków i wycinki ekranu, które utworzymy przy pomocy dedykowanego dodatku. OneNote pozwala na tworzenie i synchronizowanie notestów w ramach chmury OneDrive. Te składają się sekcji, a dopiero na najniższym poziomie hierarchii znajdują się pojedyncze notatki. Ogromną zaletą OneNote jest fakt, iż aplikacja jest dostępna także dla popularnych platform mobilnych.

Microsoft Outlook

Outlook to osobisty organizer, który łączy w sobie także funkcje klienta pocztowego. Podstawą aplikacji jest obsługa poczty elektronicznej z obsługą wielu skrzynek i wsparciem dla protokołów POP, IMAP, a także własnościowego Exchange. Jest on w stanie wykrywać i automatycznie skonfigurować wiele popularnych kont takich jak Outlook.com lub Gmail. Poczta elektroniczna może być przez program automatycznie filtrowana i sortowana za sprawą obsługi zaawansowanych reguł. Oprócz poczty aplikacja synchronizuje kalendarze, kontakty i listy zadań, obsługuje również sieci społecznościowe takie jak Facebook i LinkedIn.

Microsoft Access

Access to niewielka aplikacja do obsługi relacyjnych baz danych. Co prawda nie posiada on takich możliwości jak dedykowany do obsługi baz Microsoft SQL Server, niemniej jest w stanie sprawdzić się w przypadku mniej wymagających użytkowników. Korzysta z własnego silnika Microsoft Jet Databse Engine, wspiera język VBA, a także obiekty DAO. W razie potrzeby Access może zostać połączony z zewnętrzną bazą danych, w ramach dostępnych w nim szablonów możliwe jest szybkie utworzenie bazy np. listy zadań lub uczniów w szkole.

Microsoft Publisher

Za sprawą Publishera możliwe jest tworzenie materiałów marketingowych. Edytor ten przypomina Worda, został jednak rozbudowany o dodatkowe funkcje edycyjne i pozwalające na dokładniejsze rozmieszczenie elementów takie jak pionowa i pozioma prowadnica, osadzanie kalendarzy i ozdabianie. Program posłuży do tworzenia wizytówek, broszur, a także najróżniejszych ulotek reklamowych. W swojej bazie posiada kilkadziesiąt gotowych szablonów.

Dodatkowe usługi Office 365

W ramach pakietu Office 365 klient otrzymuje nieograniczoną przestrzeń w chmurze OneDrive dla każdego użytkownika, możliwość instalowania pakietu na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android, a także 60 minut co miesiąc na rozmowy w aplikacji Skype. Oprócz tego możliwe jest korzystanie z webowych aplikacji pakietu Office Online na stronach producenta. W swojej ofercie Microsoft posiada także pakiety biznesowe Office 365 oferujące m.in. dedykowaną biznesową pocztę, firmową sieć społecznościową, a także OneDrive dla biznesu.

Uwaga!

W celu pobrania aplikacji konieczne jest zalogowanie się na stronach firmy Microsoft i posiadanie stosowanego konta. Jego utworzenie jest możliwe w procesie rejestracji. Wersja testowa pozwala na korzystanie z pakietu przez 30 dni od momentu instalacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Office 365 Personal i terabajt na OneDrive przez rok za darmo

101
17.03.2016  •  Maciej Olanicki

Microsoft przygotował bardzo atrakcyjną promocję dla użytkowników schowka OneDrive. Aby wziąć w niej udział, konieczne jest spełnienie kilku warunków, niemniej warto spróbować: do zdobycia jest bowiem pakiet Office 365 Personal i terabajt na OneDrive całkowicie bezpłatnie na rok. Ze szczegółami można zapoznać się z poziomu samego OneDrive’a, a konkretnie w ustawieniach, w podmenu Uaktualnij. Wśród planów usługi dostępna jest tam nowa opcja. Nie zobaczą jej jednak wszyscy. Aby otrzymać dostęp do bezpłatnego Office’a 365 Personal i terabajt w OneDrivie na rok trzeba bowiem przechowywać w…

Na małych tabletach skorzystamy z Office za darmo, także do edycji

20
26.03.2015  •  Łukasz Tkacz

Zwolennicy niewielkich i średnich tabletów mają powody do zadowolenia – Microsoft zdecydował, że tego typu urządzenia otrzymają mobilny pakiet Office zupełnie za darmo. Oferta nie jest co prawda kompletna, ale i tak wydaje się nad wyraz atrakcyjna. Programy zawarte w pakiecie posłużą już nie tylko do podglądu, ale także edycji dokumentów. Decyzję tę tłumaczy na oficjalnym blogu Kirk Koenigsbauer, zajmujący się usługami Office 365. Korporacja przeprowadziła wnikliwe badania i doszła do wniosku, że można podzielić ich na dwie grupy: użytkowników domowych, a także profesjonalistów. W podziale…

Recenzje użytkowników

interfejs, aktualizacje, minuty do skype
cena
ocena użytkownika

Bogaty zestaw nie tylko podstawowych narzędzi, ale także aplikacje dostępne w profesjonalnych pakietach. Jest to świetne połączenie klasycznej wersji pakietu Office z nowymi funkcjami i aplikacjami. Ponadto subskrypcja zachęca nas minutami na rozmowy w Skype. Interfejs dostosowany dla ekranów dotykowych. Plus za: aktualizacje; duży zestaw gotowych szablonów. Wygoda pracy z programem nie odbiega od standardowych pakietów MS 2010 czy 2013

24.09.2015 10:43 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza