MacOSInternet i komunikacjaPrzeglądarki stron WWWMicrosoft Edge
Microsoft Edge ikona

Microsoft Edge105.0.1343.53

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Microsoft Edge to nowa przeglądarka, która działa także na komputerach z macOS. Microsoft postawił na silnik Chromium, znacznie zmieniając funkcjonalność programu (w porównaniu do wcześniejszego Edge'a z Windowsa 10) i możliwości jego personalizacji. W ten sposób producent chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i zawalczyć o udziały w rynku przeglądarek, który jest zdominowany przez osoby korzystające z Google Chrome.

Obsługa nowego Edge'a nie powinna być wyzwaniem dla nikogo, kto wcześniej miał styczność choćby ze wspomnianym Google Chrome. Układ elementów na pasku jest bardzo zbliżony, a ustawienia pogrupowane według podobnych kryteriów, choć ich wygląd i sposób wybierania kategorii jest nieco inny.

Nowy Edge obsługuje rozszerzenia (można korzystać także z tych z innych sklepów, na przykład Chrome Web Store), proponuje kilka trybów wyświetlania strony startowej i już na pierwszy rzut oka działa sprawniej od swojego poprzednika z silnikiem EdgeHTML.

Ciekawostką jest możliwość wygodnego personalizowania strony startowej. Użytkownik może sam zdecydować o widoczności "zdjęcia dnia", ulubionych strony oraz wiadomości z kraju i ze świata. Wśród ustawień przeglądarki na uwagę zasługują rozbudowane opcje związane z blokowaniem śledzenia i prywatnością.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 376
Data aktualizacji3 paź 2022
Rozmiar pliku195.68 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Edge ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)