Microsoft Edge z Chromium. Nowa funkcja pomoże oszczędzać akumulator w laptopie

Microsoft Edge z Chromium. Nowa funkcja pomoże oszczędzać akumulator w laptopie

Edge z Chromium zyskał nową funkcję eksperymentalną
Edge z Chromium zyskał nową funkcję eksperymentalną
Oskar Ziomek
26.08.2019 12:48

Microsoft Edge z Chromium może od teraz zużywać mniej energii, co docenią użytkownicy korzystający z laptopów. W testowej odmianie Canary pojawiła się bowiem eksperymentalna opcja pozwalająca zredukować wykorzystanie dysku podczas odtwarzania multimediów w sieci.

Jak zwraca uwagę serwis TechDows, pomysł polega na wyłączeniu zapisywania danych w pamięci podręcznej w czasie strumieniowania treści w internecie. Odciążenie dysku twardego ma się przełożyć na zauważalną redukcję zapotrzebowania na energię. Innymi słowy, dzięki nowej funkcji w Edge'u, przeglądarka pozwoli dłużej przeglądać internet na jednym ładowaniu komputera.

Ustawienia eksperymentalne w Edge'u z Chromium.
Ustawienia eksperymentalne w Edge'u z Chromium.

Aby skorzystać z nowości, należy zainstalować najnowszą wersję Edge'a Canary (do znalezienia w naszym katalogu w rozwijanym menu Wszystkie wersje). Nowa opcja nie jest jednak aktywna od razu. By ją włączyć, należy odwiedzić opcje eksperymentalne.

By do nich dotrzeć, na pasku adresu należy wpisać edge://flags i zatwierdzić klawiszem Enter. Teraz trzeba znaleźć flagę #turn-off-streaming-media-caching (najłatwiej będzie skorzystać z wyszukiwarki) i zmienić jej wartość na Enabled. Na koniec pozostaje jeszcze ponowne uruchomienie Edge'a.

Skuteczność funkcji może być różna zależnie od sprzętu i rodzaju stron odwiedzanych w internecie. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że Canary to najbardziej niestabilna z testowych wersji przeglądarki, przez co wszystko może jeszcze działać nieco inaczej, niż zakładają twórcy. O szczegółach związanych z oszczędzaniem energii przez Edge'a można przeczytać na GitHubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)