Microsoft Edge z silnikiem Chromium można zsynchronizować z przeglądarką na Androida

Microsoft Edge z silnikiem Chromium można zsynchronizować z przeglądarką na Androida

Edge na Chromium będzie się synchronizować z mobilną aplikacją
Edge na Chromium będzie się synchronizować z mobilną aplikacją
Oskar Ziomek
18.04.2019 12:57

Dobre wieści dla wszystkich użytkowników Edge'a na Androidzie, którzy są zainteresowani przesiadką na nowego Edge'a bazującego na Chromium w przypadku komputera osobistego. Jak zwraca uwagę serwis MSPoweruser, przeglądarka na Androidzie u niektórych użytkowników pozwala już na włączenie synchronizacji z testową odmianą Edge'a na komputerze.

Dzięki temu zestaw składający się z Edge'a na Androidzie oraz Edge'a z silnikiem Chromium na desktopie czy laptopie może być konkurencją dla podobnego zestawu składającego się z aplikacji Google'a. Chrome to nieprzerwanie najbardziej popularna przeglądarka na rynku i odebranie jej choćby części zainteresowanych może być sporym wyzwaniem.

350261912887650241

Tymczasem testy nowego Edge'a szybko postępują. Użytkownicy od pewnego czasu mogą pobierać i na własną rękę sprawdzać możliwości wydania Dev oraz częściej aktualizowanego Canary i nie jest już do tego potrzebne uczestnictwo w programie Insider. Należy przy tym oczywiście pamiętać, że mamy do czynienia z niestabilnymi wydaniami, przez co nieuniknione są błędy i niedopracowane działanie.

Na razie synchronizacja raczkuje

Microsoft informuje, że na tę chwilę możliwa jest wyłącznie synchronizacja ulubionych stron. W nadchodzących miesiącach funkcja ma być jednak dalej rozwijana i docelowo objąć także otwarte karty, hasła, elementy automatycznego uzupełniania formularzy i nie tylko.

Aby synchronizacja mogła działać, konieczne jest zalogowanie się na konto Microsoftu i włączenie odpowiednich opcji zarówno w przeglądarce na Androidzie, jak i w ustawieniach Edge'a na komputerze.

Przeglądarkę Microsoft Edge możecie pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru opisywane wydanie na Windowsa i Androida, a także na iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)