Microsoft Edge zyska "tryb dotykowy". Testy już trwają

Microsoft Edge zyska "tryb dotykowy". Testy już trwają16.11.2022 17:07
Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Przeglądarka Microsoft Edge w najnowszej odmianie - zwłaszcza w systemie Windows 11 - nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób korzystających z dotykowego ekranu tabletów czy laptopów. Niedługo może się to jednak zmienić, bowiem ruszyły testy nowego interfejsu.

Na szczegóły zwrócił uwagę Windows Latest. Chodzi o testowe wydanie Edge'a - wersję Canary, która stanowi pierwszy etap na drodze testowania nowych opcji w przeglądarce. Użytkownicy mogą tu już włączyć "tryb dotykowy", a tym samym zmienić nieco interfejs przeglądarki, by był bardziej przyjazny do obsługi palcem zamiast kursorem myszy.

Przygotowane już ustawienia wskazują, że Edge będzie w stanie sam rozpoznać, kiedy urządzenie działa w trybie tabletu, ale dotykowy interfejs będzie można także wymusić ręcznie. Po jego włączeniu przeglądarka zmienia między innymi rozmiar paska z kartami, aby ich obsługa za pomocą dotyku była wygodniejsza - elementy stają się po prostu większe.

Tryb dotykowy w Edge'u
Źródło zdjęć: © Windows Latest
Tryb dotykowy w Edge'u

Nim opcja trafi do stabilnego wydania Edge'a musi minąć jeszcze trochę czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy interfejs dotykowy zostanie już całkiem dopracowany, Edge może się stać pierwszym wyborem w rękach osób korzystających z dotykowych ekranów urządzeń przenośnych, bo po prostu zaoferuje wygodną obsługę - i to w wyjątkowo dosłownym znaczeniu.

Zobacz też: Czy warto kupić notebook Lenovo Yoga Slim 7i Carbon Gen7?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)