Microsoft Edge zyska "tryb dotykowy". Testy już trwają

Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Microsoft zapowiedział nowości w Edge'u
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

16.11.2022 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Microsoft Edge w najnowszej odmianie - zwłaszcza w systemie Windows 11 - nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób korzystających z dotykowego ekranu tabletów czy laptopów. Niedługo może się to jednak zmienić, bowiem ruszyły testy nowego interfejsu.

Na szczegóły zwrócił uwagę Windows Latest. Chodzi o testowe wydanie Edge'a - wersję Canary, która stanowi pierwszy etap na drodze testowania nowych opcji w przeglądarce. Użytkownicy mogą tu już włączyć "tryb dotykowy", a tym samym zmienić nieco interfejs przeglądarki, by był bardziej przyjazny do obsługi palcem zamiast kursorem myszy.

Przygotowane już ustawienia wskazują, że Edge będzie w stanie sam rozpoznać, kiedy urządzenie działa w trybie tabletu, ale dotykowy interfejs będzie można także wymusić ręcznie. Po jego włączeniu przeglądarka zmienia między innymi rozmiar paska z kartami, aby ich obsługa za pomocą dotyku była wygodniejsza - elementy stają się po prostu większe.

Tryb dotykowy w Edge'u
Tryb dotykowy w Edge'u© Windows Latest

Nim opcja trafi do stabilnego wydania Edge'a musi minąć jeszcze trochę czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy interfejs dotykowy zostanie już całkiem dopracowany, Edge może się stać pierwszym wyborem w rękach osób korzystających z dotykowych ekranów urządzeń przenośnych, bo po prostu zaoferuje wygodną obsługę - i to w wyjątkowo dosłownym znaczeniu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)