Microsoft Edge zyskuje na popularności. Właśnie przebił istotnego konkurenta

Microsoft Edge zyskuje na popularności. Właśnie przebił istotnego konkurenta
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Marcin Watemborski

11.07.2021 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Microsoft Edge, która zastąpiła wyśmiewanego przez lata Internet Explorera, wspina się po drabinie kariery. W ostatnich badaniach , program przeskoczył kolejny ważny próg zasięgowy.

Na podstawie danych zebranych przez Statecounter, Microsoft Edge prześcignął pod kwestią popularności przeglądarkę Mozilla Firefox. Jeszcze niedawno oba programy szły ze sobą łeb w łeb, lecz teraz dzieli je 0,11 proc. Pierwsza przeglądarka przejęła 3,4 proc. rynku, druga zaś plasuje się za Edge'em z wynikiem 3,29 proc.

Popularność przeglądarek wg Statecounter.
Popularność przeglądarek wg Statecounter.

Wniosek, który się nasuwa jest jednoznaczny – Microsoft Edge jest bardziej przyjazny użytkownikom, skoro wybiera go więcej osób niż niegdyś królującego Firefoxa. Zajęcie kolejnego miejsca nie będzie dla windowsowego programu już takie proste. Przed Edgem są 2 znacznie większe programy:

  • Safari – 18,34 proc.
  • Chrome – 65,27 proc.

Microsoft Edge to pierwsza przeglądarka, do której programiści naprawdę zaczęli się przykładać. Rosnąca popularność to również zasługa marketingowców i skutecznych kampanii. Warto zwrócić uwagę na to, że Edge bardzo się zmienił od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, które przyniosła użytkownikom nowe potrzeby.

W przeglądarce znajdziemy teraz zabezpieczony generator haseł, porównywarkę cen, pionowy układ zakładek i inne opcje. Istotna jest synchronizacja z produktami Microsoftu dotykającymi dziedzin komunikacji, jak Outlook czy Teams oraz optymalizacja programu pod kątem prędkości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)