Skype zniknie z Windowsa 11. Zastąpi go Microsoft Teams

Skype zniknie z Windowsa 11. Zastąpi go Microsoft Teams

Skype
Skype
Źródło zdjęć: © Getty Images
29.06.2021 09:05

Oficjalną prezentację Windowsa 11 mamy już za sobą, a wraz z nią szereg nowości, które zamierza wprowadzić Microsoft. Jedną z tych, które raczej ucieszą użytkowników, jest zastąpienie ponad 16-letniego Skype’a aplikacją Microsoft Teams.

Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że Microsoft instaluje wiele aplikacji wraz z systemem. Często wiele z nich okazuje się nieprzydatna, a niektórych nie sposób pozbyć się w łatwy sposób. Dla części osób takim programem jest właśnie Skype, który jest preinstalowany na Windowsie 10. W nowej wersji systemu zastąpi go Microsoft Teams.

Po ponad 16 latach Skype odchodzi na drugi plan, do czego z pewnością przyczyniła się pandemia koronawirusa. To ona wyłoniła "zwycięzców" wśród aplikacji umożliwiających wideo rozmowy. Sukces Zooma, Discorda czy Teamsów przyćmił starzejącego się Skype’a. Nic dziwnego, że Microsoft zdecydował się, że to Teamsy będą flagowym programem nowego systemu. 

Microsoft Teams zostanie głęboko zintegrowany z Windowsem 11, do czego firma przygotowywała się już od dłuższego czasu. Przypominamy, że niedawno pojawiła się aktualizacja umożliwiająca korzystanie z Teamsów z konta prywatnego

Jest jednak też dobra wiadomość dla tych, którzy korzystają ze Skype’a. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy, program nie zniknie z rynku. Wciąż będzie można go pobrać z Microsoft Store. Skype nie będzie jedynym programem, który zostanie usunięty lub zastąpiony. Na Windowsie 11 nie będzie preinstalowany również Paint 3D, 3D Viewer oraz OneNote for Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)