Aktualizacja Google Chrome. Załatano poważne luki bezpieczeństwa

Strona głównaAktualizacja Google Chrome. Załatano poważne luki bezpieczeństwa
12.06.2021 17:04
Google Chrome został zaktualizowany
Google Chrome został zaktualizowany
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Przeglądarka Google Chrome została zaktualizowana do wersji 91.0.4472.101 i nie warto zwlekać z jej instalacją. W tym wydaniu załatano bowiem kolejnych 14 luk bezpieczeństwa, w tym szereg poważnych i jedną krytyczną.

bEKMhTmJ

Google Chrome co do zasady aktualizuje się automatycznie, ale warto zajrzeć do ustawień i upewnić się, czy w komputerze działa już najnowsza wersja przeglądarki. Tylko wtedy użytkownicy są zabezpieczeni przez cyberprzestępcami, którzy mogliby chcieć wykorzystać znane luki bezpieczeństwa.

W wersji 91.0.4472.101 załatano 14 luk, które zostały opisane przez Google'a na oficjalnym blogu. Najpoważniejsza jest ta oznaczona symbolem CVE-2021-30544. Została wykryta 24 maja i dotyczy wykorzystania komponentu BFCache. Poza tą podatnością, w Chrome znaleziono jeszcze 13 innych luk bezpieczeństwa, z których znakomita większość otrzymała status dużego zagrożenia.

Wykryto poważne luki w Windowsie i Google Chrome. Lepiej pobierz aktualizację
Wykryto poważne luki w Windowsie i Google Chrome. Lepiej pobierz aktualizację
bEKMhTmL

Jeśli użytkownik nie zainteresuje się aktualizacją Google Chrome we własnym zakresie, przeglądarka finalnie zainstaluje aktualizacje sama, ale jak zwraca uwagę Digital Trends, może to zająć kilka dni lub nawet tygodni. Instalację najnowszego wydania przeglądarki można więc wymusić w ustawieniach, w sekcji Chrome - informacje, by szybciej skorzystać z zabezpieczonego oprogramowania.

Google Chrome

Google Chrome 95.0.4638.54

Przeglądarki stron WWW

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKMhTnH