bEiGFKdN
Microsoft Excel ikona

Microsoft Excel

Pobierz program
w oficjalnym sklepie App Store
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mobilna wersja jednego z najpopularniejszych arkuszy kalkulacyjnych. Oferuje możliwość otwierania oraz edytowania dokumentów zapisanych w chmurze OneDrive, Dropbox, SharePoint oraz w pamięci urządzenia.

bEiGFKdP

Ilość dostępnych narzędzi jest znacznie ograniczona względem edycji dla systemu Windows, jednak w przypadku systemów mobilnych taki zabieg pomaga w nawigacji. Znajdziemy tu większość z najczęściej używanych narzędzi i co najważniejsze, spory zbiór gotowych szablonów taki jak np.: faktury, kalendarz, raporty sprzedaży czy budżet domowy. Microsoft Excel pozwala nie tylko edytować już wprowadzone dane, ale także dodawać nowe formuły i elementy. Nie zabrakło także narzędzi filtrowania oraz przesuwania i kasowania komórek/wierszy. Najbardziej odczuwalnym brakiem jest brak wsparcia dla makr.

Microsoft Excel na iOS oferuje 3 tryby pracy. Bez logowania na konto możemy przeglądać dokumenty. Po zalogowaniu się na konto, które nie ma subskrypcji Office 365 otrzymamy dodatkowo możliwość edytowania, ale przy ograniczonym zestawie narzędzi. Dopiero Office 365 zapewnia nam dostęp do wszystkich funkcji i możliwości aplikacji. Ich zakres możemy sprawdzić z poziomu programu.

Interfejs bardzo dobrze dopasowano do ekranów mobilnych, dzięki czemu praca z materiałami nie powinna sprawiać problemu, nawet przy arkuszach składających się z setek kolumn i wierszy. Nie zabrakło również możliwości drukowania i udostępniania arkuszy innym osobom. Aplikacja wspiera wprowadzony wraz z iOS 9.0 multitasking. Dzięki czemu może pracować z innymi aplikacjami na jednym ekranie. Gdy do urządzenia podczepimy klawiaturę obsługuje także skróty klawiszowe, który podejrzymy z pomocą przycisku cmd.

Niestety ze względu na brak wsparcia dla makr Microsoft Excel nie przyda się w bardziej zaawansowanych pracach. W wersji dla iPadów część braków można zniwelować za pomocą dodatków, które instalujemy z poziomu aplikacji.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań2 624
Data aktualizacji14 cze 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Microsoft Excel ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEiGFKeL