Microsoft Excel ikona

Microsoft Excel16.0.15128.20112

AndroidBiuro i firmaArkusze kalkulacyjneMicrosoft Excel
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mobilna wersja jednego z najpopularniejszych arkuszy kalkulacyjnych. Oferuje możliwość otwierania oraz edytowania dokumentów zapisanych w chmurze OneDrive, Dropbox, Dysk Google, Box, SharePoint oraz w pamięci urządzenia.

Ilość dostępnych narzędzi jest znacznie ograniczona względem edycji dla systemu Windows, jednak w przypadku systemów mobilnych taki zabieg pomaga w nawigacji. Znajdziemy tu większość z najczęściej używanych narzędzi i co najważniejsze, spory zbiór gotowych szablonów taki jak np.: faktury, kalendarz, raporty sprzedaży czy budżet domowy. Microsoft Excel pozwala nie tylko edytować już wprowadzone dane, ale także dodawać nowe formuły i elementy. Nie zabrakło także narzędzi filtrowania oraz przesuwania i kasowania komórek/wierszy. Najbardziej odczuwalnym brakiem jest brak wsparcia dla makr.

Microsoft Excel na Androida oferuje 3 tryby pracy. Bez logowania na konto możemy przeglądać dokumenty. Po zalogowaniu się na konto, które nie ma subskrypcji Office 365 otrzymamy dodatkowo możliwość edytowania, ale przy ograniczonym zestawie narzędzi. Dopiero Office 365 zapewnia nam dostęp do wszystkich funkcji i możliwości aplikacji. Ich zakres możemy sprawdzić z poziomu programu.

Interfejs bardzo dobrze dopasowano do ekranów mobilnych, dzięki czemu praca z materiałami nie powinna sprawiać problemu, nawet przy arkuszach składających się z setek kolumn i wierszy. Nie zabrakło również możliwości drukowania i udostępniania arkuszy innym osobom. Niestety ze względu na brak wsparcia dla makr Microsoft Excel nie przyda się w bardziej zaawansowanych pracach.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań11 844
Data aktualizacji19 maj 2022
System operacyjnyAndroid Android 8.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Microsoft Excel ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)