Microsoft Excel zyskuje ponad 100 nowych typów danych. Źródłem – Wolfram Alpha i Power BI

Microsoft Excel zyskuje ponad 100 nowych typów danych. Źródłem – Wolfram Alpha i Power BI

Excel zyskuje nowe typy danych, fot. Oskar Ziomek
Excel zyskuje nowe typy danych, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.10.2020 17:14

Do Excela w firmach oraz w ramach pakietu Microsoft 365 Personal i Family trafiają dziesiątki nowych typów danych. Arkusz kalkulacyjny nie jest już więc ograniczony tylko do wyświetlania tekstów i liczb. Na tę chwilę nowość jest dostępna tylko dla użytkowników korzystających z usługi Power BI Pro, którzy są gotowi korzystać w Excelu z języka angielskiego, ale w przyszłości lista obsługiwanych języków ma się rozszerzyć.

Microsoft poinformował o nowej opcji na blogu, gdzie opisano współpracę z Power BI oraz Woframem, by zaimportować do Excela typy danych znane między innymi z internetowego serwisu Wolfram Alpha. W ten sposób można wygodnie zapisywać między innymi kody pocztowe, dane historyczne czy związane z chemią lub lokalizacją – łącznie ponad 100 nowych.

Nowe typy danych w Excelu, fot. Microsoft.
Nowe typy danych w Excelu, fot. Microsoft.

Dla znakomitej większości domowych użytkowników Excela nowe typy danych pewnie nie będą stanowić przełomu, ale mogą nim być w firmach, gdzie arkusz kalkulacyjny jest jednym z intensywniej wykorzystywanych narzędzi w czasie dniówki. Nowe typy danych mają pozwolić użytkownikom na tworzenie rozbudowanych zapytań, co pozwoli szybciej uzyskiwać konkretne informacje z danej dziedziny. Jak wynika z krótkich animacji opublikowanych przez Microsoft, docieranie do konkretnych danych w ramach jednego wpisu może nieco przypominać wywoływanie metod wybranego obiektu w programowaniu.

Jak podaje Microsoft, typy danych Power BI dostępne są już teraz w wersji stabilnej. Typy znane z Wolframu Alpha – tylko w formie podglądu dla testerów Office'a w ramach programu Insider.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)