Microsoft idzie w odstawkę, kolejne firmy wybierają sprzęt Apple'a

Microsoft idzie w odstawkę, kolejne firmy wybierają sprzęt Apple'a23.10.2017 18:53
Microsoft idzie w odstawkę, kolejne firmy wybierają sprzęt Apple'a

Chociaż sytuacja Microsoftu na rynku urządzeń mobilnych, w szczególności w segmencie smartfonów była jasna już od dłuższego czasu, to dopiero niedawno pojawiły się oficjalne informacje o tym, że dalszy rozwój w tej dziedzinie nie jest już dla firmy priorytetem. Tym bardziej nie powinien więc dziwić fakt, iż kolejni klienci odchodzą od wykorzystywania rozwiązań Microsoftu, w tym przypadku przechodząc na sprzęt Apple'a.

W weekend o takiej decyzji mogliśmy się dowiedzieć od linii lotniczych Delta, o czym informuje Softpedia. Linie lotnicze poinformowały, że na początku 2018 roku jej pracownicy – a konkretnie 23 tysiące stewardess oraz 14 tysięcy pilotów – otrzymają iPhone'y 7 Plus oraz iPady Pro. Te urządzenia zastąpią wykorzystywane do teraz Lumie 1520 i tablety Surface:

Nowe urządzenia z systemem iOS będą obsługiwać system obsługi pasażerów, który pozwala stewardessom lepiej sprawować swoją pracę oraz rozpoznawać ważnych klientów podczas lotów...

Delta to jednak nie jedyna firma nosząca się z zamiarem porzucenia mobilnego Windowsa i urządzeń Microsoftu. Kolejną jest General Electric, gdzie również wszyscy pracownicy zaczną wkrótce wykorzystywać sprzęty z iOS-em i także będą to zarówno iPhone'y, jak i iPady. Apple dodatkowo zadba o to, by Predix – oprogramowanie, które dotychczas wykorzystywała firma, przenieść właśnie na iOS-a.

Jak widać, choć od oprogramowania Microsoftu sukcesywnie odsuwali się kolejni deweloperzy i użytkownicy już od dawna, oficjalne stanowisko firmy mogło się okazać przełomowe dla decyzji podejmowanych na tak dużą skalę, jak ma to miejsce w firmach, gdzie wymiany telefonów dla pracowników planuje się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Być może ostateczne odejście od mobilnych okienek i ich zniknięcie ze statystyk (z i tak nikłym jak dotąd udziałem) okaże się szybsze, niż mogłoby się to wydawać?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)