Microsoft kompletuje dokumentację protokołów

Wojciech Cybulski

10.12.2009 16:15

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ocenił, że projekt dokumentacji protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych w aplikacjach Microsoftu jest już "zasadniczo zakończony".

Korporacja pracuje nad skompletowaniem dokumentacji własnych protokołów od kilku lat, jednak dopiero teraz wydział Departamentu Sprawiedliwości USA odpowiedzialny za zagadnienia antymonopolowe uznał ją za kompletną. Dzięki takiej opinii Microsoft będzie mógł wkrótce wznowić pobieranie tantiem za sprzedaż licencji w ramach programu licencjonowania protokołów (MCPP). Program ten został uruchomiony w ramach ugody z ministerstwem sprawiedliwości USA w 2002 r. lecz od maja 2006 na skutek wyroku Departamentu Sprawiedliwości USA korporacja nie mogła w ramach MCPP pobierać opłat licencyjnych.

Zdaniem Komitetu Technicznego powołanego przez wydział Departamentu Sprawiedliwości USA ds. antymonopolowych Microsoft musi teraz teraz rozszerzyć zakres programu MCPP i włączyć do niego Windows 7. Tymczasem Komitet będzie nadal aktywnie szukał niedociągnięć w dokumentacji, by po jej ostatecznym zatwierdzeniu była ona wolna od błędów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)