Microsoft kończy ze zdalnym dostępem do plików przez OneDrive'a. Zostało pół miesiąca

Microsoft kończy ze zdalnym dostępem do plików przez OneDrive'a. Zostało pół miesiąca

Microsoft wycofa jedną z funkcji OneDrive'a, fot. Oskar Ziomek
Microsoft wycofa jedną z funkcji OneDrive'a, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.07.2020 16:47

Złe wieści dla zaawansoawnych użytkowników OneDrive'a. Microsoft po cichu wycofuje obsługę zdalnego dostępu do plików, który pozwalał dotrzeć do dowolnych dokumentów w komputerze z zainstalowanym klientem OneDrive'a dla systemu Windows. Usługa przestanie działać już 31 lipca. Informację o zmianie można znaleźć w zaktualizowanym opisie na stronie wsparcia Microsoftu.

"Po 31 lipca 2020 r. nie będzie już możliwe pobieranie plików z komputera. Możesz jednak synchronizować pliki i foldery z usługą OneDrive, a następnie uzyskiwać dostęp do tych plików z poziomu przeglądarki internetowej lub telefonu" – czytamy na stronie Microsoftu. "Aby automatycznie synchronizować foldery Pulpit, Dokumenty i Obrazy dostępne na komputerze PC, możesz włączyć funkcję tworzenia kopii zapasowych folderów na komputerze w usłudze OneDrive."

Opisywany zdalny dostęp z pewnością nie był znany każdemu użytkownikowi Windows 10. Pomijając kwestię tego, że nie wszyscy korzystają z chmury OneDrive, wspomniana opcja nie jest domyślnie aktywna. Aby z niej korzystać, niezbędna jest instalacja odpowiednich aplikacji i aktywacja zdalnego dostępu w opcjach.

W praktyce można więc założyć, że usunięcie tej możliwości przez Microsoft nie będzie dużą wadą dla większości korzystających z Windows 10 – to po prostu mało znana i niepotrzebna typowym użytkownikom opcja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)