Microsoft łata testowego Windowsa 10 Mobile, aktualizacja przestaje być uciążliwa

Microsoft łata testowego Windowsa 10 Mobile, aktualizacja przestaje być uciążliwa

Microsoft łata testowego Windowsa 10 Mobile, aktualizacja przestaje być uciążliwa
Paweł Piskurewicz
29.10.2015 17:44, aktualizacja: 29.10.2015 20:41

Choć ostatnio częstotliwość aktualizacji wersji testowej systemu Windows 10 Mobile widocznie przyśpieszyła, to przyniosła ze sobą nowe, uciążliwe problemy. Jednym z nich był błąd sprawiający, że aktualizacja do nowszej wersji była możliwa tylko przy uprzednim powrocie do Windows Phone 8.1. Dzisiejsza kompilacja w końcu przynosi rozwiązanie.

Błąd dotyczył kompilacji 10549 oraz 10572. Z nowej, oznaczonej numerem 10581 wersji, mogą skorzystać zarówno osoby, które pozostały przy wydaniu 10536 jak i te, które zainstalowały późniejsze aktualizacje. Tym razem skupiono się głównie na naprawie błędów, a nie dodawaniu kolejnych nowości.

Obraz

Naprawiono między innymi udostępnianie zdjęć do aplikacji firm trzecich, poprawiono czas pracy na baterii, autokorektę i podpowiadanie słów czy też błąd związany z obsługą urządzeń z dual-SIM. Pełną listę poprawek można znaleźć na oficjalnym blogu. Podobnie jak poprzednio w ostatniej fazie instalacji aktualizacji, może nas przywitać czarny ekran. Microsoft zaleca uzbrojenie się w cierpliwość i przeczekanie problemu. Wciąż trzeba się też liczyć z błędami związanymi z obsługą kard SD.

@GabeAul So now for the "thing we've never done before" that I tweeted about yesterday: New PC build will ALSO be out today. This afternoon!

— Gabriel Aul (@GabeAul) październik 29, 2015Przy okazji wyjaśniła się także kwestia wczorajszego tajemniczego ćwierknięcia, które podgrzało nadzieje użytkowników wersji testowej na jakieś ciekawe zmiany w systemie mobilnym. Jak się okazuje, chodziło o wersję na PC, której nowa kompilacja ma się pojawić jeszcze dziś.

Aby zainstalować Windows 10 Mobile w wersji 10581 należy być członkiem programu Insider i wybrać szybsze, aktualizacje zwane Fast ring. Przed pobraniem należy pamiętać, że to wciąż wersja testowa. Odradzamy instalowanie jej na swoim głównym urządzeniu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)