Microsoft ma problem z grami Xbox Live na Windows Phone i Windows 8

Microsoft ma problem z grami Xbox Live na Windows Phone i Windows 8
Paweł Piskurewicz

10.07.2014 08:50, aktual.: 10.07.2014 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gry Xbox Live na Windows Phone i Windows 8 stwarzają sporo problemów. Jednym z symptomów jest regularne usuwanie gier wchodzących w skład kolekcji Xbox Live ze sklepów obu systemów mobilnych. Niedawno dołączyły do nich kolejne tytuły, a to tylko część problemów z jakimi boryka się ta usługa.

Zacznijmy jednak od usuniętych gier. Choć odpowiadały za nie różne studia, to wydawcą każdej z nich był Microsoft. Jak podaje serwis wpcentral.com ze sklepów zniknęły:

  • Carcassonne (Windows Phone)
  • Crash Course Go (Windows 8)
  • Disney The Little Mermaid: Undersea Treasures! (Windows 8)
  • Gunpowder (Windows 8)
  • The Gunstringer: Dead Man Running from Other Ocean (Windows 8)
  • The Harvest (Windows 8)
  • Rocket Riot (Windows Phone and Windows 8)
  • Royal Envoy 2 (Windows 8)
  • Team Crossword (Windows 8)
Obraz

Mamy tu więc zarówno gry płatne, jak i darmowe. Użytkownicy, którzy dokonali zakupu, mogą domagać się zwrotu wydanych pieniędzy, a doświadczenie uczy, że otrzymają go bez problemu. Jednak nie chodzi tylko o poniesione wydatki.Xbox Live miał być tym, co wyróżni gry Windows Phone na tle konkurencji. Usługa dobrze znana z konsoli Xbox, wraz z doświadczeniem Microsoftu w segmencie elektronicznej rozrywki, miały zagwarantować wysoką jakość tytułów oraz dobrą zabawę. W pierwszych miesiącach po premierze Windows Phone 7 rzeczywiście można było w to uwierzyć. Świetne tytuły na wyłączność, dobrze rokujący HUB Gry, wiele dodatków do odblokowania poprzez rozgrywkę. Niestety z czasem wszystko zaczęło się psuć. To już temat na inny artykuł, ale stan obecny wygląda tak, że większość znanych deweloperów wycofała się ze wspierania Xbox Live, a sam Microsoft systematycznie usuwa kolejne, świetne tytuły ze swojej bazy. Jest to o tyle odczuwalne, iż nowe pojawiają się sporadycznie, dodatkowo są wątpliwej jakość grami z mocnym naciskiem na mikropłatności, nawet w połowie tak dobrze nie wykorzystującymi możliwości Xbox Live jak starsze tytuły.

Obraz

Xbox Live rozczarowuje także na tle konkurencji. Game Center w iOS, czy też Gry Google Play, bez problemu otrzymują wsparcie nowych tytułów, przez co ich użytkownicy mogą rywalizować ze znajomymi i synchronizować swoje postępy w grze. W tym samym czasie Ci sami deweloperzy porzucają Xbox Live, narzekając na problemy i opóźnienia procesu certyfikacji oraz inne kłody rzucane im przez Microsoft pod nogi.

Świetną ilustracją bałaganu i absurdu wokół Xbox Live jest gra Tentacles. Jeden z najlepszych mobilnych tytułów na Windows Phone 7, od dawna nie jest dostępny w sklepie z aplikacjami tego systemu. Nigdy nie trafił na Windows Phone 8. Za to bez problemu mogą grę kupić posiadacze iOS. Oczywiście jej wydawcą na sprzęty Apple'a pozostaje Microsoft.

Obraz

Wróćmy jednak do listy niedawno usuniętych tytułów. Jak udało się ustalić serwisowi wpcentral.com, powodem jest chęć uporządkowania przez Microsoft portfolio wydawanych przez siebie pozycji. Prawdopodobnie usunięte gry powrócą niedługo, już bez szyldu Xbox Live. Jeżeli więc myślicie o zakupie jakiegoś tytułu z tej kolekcji, dobrze się zastanówcie i sprawdźcie kto jest jego autorem. Jeżeli nie jest to wewnętrzne studio Microsoftu, możliwe, że gra niedługo zniknie ze sklepu. W obecnej formie Xbox Live na Windows Phone i Windows 8 to wzór zmarnowanego potencjału. Niestety nie mamy żadnych sygnałów, by stan ten miał się jakkolwiek polepszyć. Przy tej okazji dodam tylko, że jeden z ostatnich dobrych tytułów Xbox Live, czyli Halo: Spartan Assault przez najbliższy tydzień można nabyć w cenie 6,49 zł.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)