Microsoft naprawia "czarny ekran śmierci"

Microsoft naprawia "czarny ekran śmierci"

Redakcja
29.12.2009 17:10

Na początku grudnia informowaliśmy o problemie, który przez niektórych specjalistów został okrzyknięty "czarnym ekranem śmierci". Błąd ten sprawia, że czasami przy próbie uruchomienia komputera użytkownikowi wyświetla się jedynie czarny pulpit z otwartym oknem Eksploratora (bez ikon czy paska zadań). Po dogłębnej analizie specjaliści z Redmond znaleźli przyczynę problemu i udostępnili narzędzie umożliwiające jego usunięcie.

W momencie uruchamiania komputera wyposażonego w system operacyjny Windows Vista lub Windows Server 2008 pecet przestawał reagować i widoczny był jedynie czarny ekran. Błąd ten spowodowany jest blokadą pomiędzy wątkami w plikach ntfs.sys oraz autochk.exe. Problem może się pojawiać przy każdej próbie ponownego uruchomienia systemu lub tylko czasami. - czytamy w artykule Bazy Wiedzy KB977675 na stronach pomocy technicznej.

Na powyższej stronie pobrać można także narzędzie umożliwiające pozbycie się "czarnego ekranu śmierci". Mogą z niego skorzystać użytkownicy korzystający z systemów Windows Vista Service Pack 1, Windows Vista Service Pack 2, Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 Service Pack 2. W przypadku, gdy problem pojawia się przy każdej próbie uruchomienia OS-a użytkownicy proszeni są o skontaktowanie się przedstawicielem obsługi klienta.

Microsoft podkreśla również, że poprawka przeznaczona jest jedynie dla komputerów, na których błąd się już pojawił. Użytkownicy nie doświadczający problemu nie muszą jej pobierać i instalować w swoim systemie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)