Microsoft Natural na ekranie — warto?

02.07.2012 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad klawiaturami dla urządzeń dotykowych. Celem jest przede wszystkim umożliwienie szybkiego pisania jedną ręką bez przyglądania się klawiaturze i bez martwienia się, czy trafiamy w klawisze kciukiem. Wiele z tych projektów nigdy nie zobaczy światła dziennego, ale dzięki WMPowerUser możemy przyjrzeć się jednemu z nich. Wygląda znajomo?

Powyższe zdjęcie pochodzi z wycieku z wewnętrznej prezentacji Microsoftu. Klawiatura nowej generacji dla Windows Phone 8 została zakrzywiona tak, aby kciukiem można było dotrzeć do każdego klawisza. Na każdym z nich znajduje się kilka liter, zaś za wybór słowa odpowiedni jest mechanizm ujednoznaczniający — trochę jak czasów T9 na klawiaturach numerycznych. Działanie klawiatury prawdopodobnie przypominać będzie znaną z Androida aplikację Swype.

Zakrzywione klawiatury nieodmiennie kojarzą mi się z jednym z moich ulubionych produktów Microsoftu — klawiaturą Natural. Przeniesienie wygiętych klawiszy na ekran dotykowy nie jest jednak nowym pomysłem. Już w 2006 roku takie klawiatury miały urządzenia z rodziny UMPC (Ultra Mobile PC), na przykład ASUS R2H czy widoczny poniżej Origami (0:35).

Windows Phone 8 wprowadzi również inne udogodnienia, jak szeroki wybór klawiatur narodowych. Jednak proponowane powyżej rozwiązanie jest prawdopodobnie najbardziej radykalną zmianą w historii klawiatur programowych. Oczywiście wiele zależeć będzie od jakości przewidywania, co chcemy napisać, ale za możliwość pisania tylko kciukiem raczej nikt się nie obrazi.

Klawiatura zaprezentowana została na telefonie HTC Trophy, w związku z czym WPCentral spekuluje, że będzie ona dostępna również w Windows Phone 7.8. Nie jest jednak pewne, czy to ten projekt zostanie wybrany dla kolejnych systemów Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)