Microsoft: nie porzucimy urządzeń Surface, nie chodzi wyłącznie o zysk

Microsoft: nie porzucimy urządzeń Surface, nie chodzi wyłącznie o zysk

Microsoft: nie porzucimy urządzeń Surface, nie chodzi wyłącznie o zysk
10.10.2017 14:16

W poprzednim tygodniu pojawiła się informacja, że w 2019 roku Microsoft porzuci linię urządzeń Surface, skupiając się na oprogramowaniu i chmurze. Nie było to oficjalne stanowisko firmy, a wypowiedzi partnerów OEM Microsoftu oraz CEO Canalys. Na odpowiedź Microsoftu nie musieliśmy jednak długo czekać.

W imieniu Microsoftu wypowiedział się Panos Panay, wiceprezes działu sprzętowego korporacji z Redmond. Zaprzeczył on doniesieniom o planowanym zrezygnowaniu z urządzeń Surface. Dodał również, że wszystkie wcześniejsze informacje to wyłącznie plotki, nic więcej.

Panay twierdzi, że obecnie nie ma szans, aby Microsoft odstąpił od tworzenia sprzętu. Linia Surface zalicza wzloty i upadki, daleko jest do zapewniania dochodów, które Microsoft czerpie z oprogramowania czy chmury, ale tutaj nie chodzi wyłącznie o zysk. Urządzenia Surface mają być sposobem na wprowadzania innowacji w całym ekosystemie i pokazywanie partnerom jak poprawnie rozwijać funkcjonalność sprzętu, by ostatecznie poprawić doświadczenia z Windows 10.

Obraz

Wiceprezes wspomina o początkach Surface’ów, gdy model RT kosztował Microsoft 900 mln dolarów. Wówczas nie zdecydowano się porzucił tworzenia tabletów, a pracownicy po prostu mieli starać się bardziej. Panay dodaje, że nie było utraty zaufania. Sam zespół pracujący nad Surfacem wierzył, że jest w stanie zmienić świat.

Microsoft ma więc wciąż rozwijać urządzenia Surface i nie przerzucać się wyłącznie na chmurę i oprogramowanie. Wcześniejsze doniesienia jak najbardziej wydawały się prawdopodobne, w końcu Satya Nadella pozbył się już Lumii, opaski Microsoft Band, a ostatnio także usługi Groove.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)