Microsoft: Nie usuwajcie aplikacji Microsoft Store w Windows 10

Krótko i na temat, aczkolwiek kontrowersyjnie, fot. Shutterstock.com
Krótko i na temat, aczkolwiek kontrowersyjnie, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

18.11.2019 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 z aplikacją Microsoft Store dostarczany jest domyślnie, ale niektórzy użytkownicy decydują się na jej usunięcie. Microsoft w krótkim artykule przestrzega przed tym zabiegiem.

"Odinstalowywanie apki Microsoft Store jest niewspierane i może prowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji" – czytamy na oficjalnej stronie wsparcia systemu Windows. Firma dodaje przy tym, że "jedyną wspieraną przez Microsoft metodą ponownej instalacji jest przywrócenie ustawień fabrycznych lub reinstalacja całego systemu".

Przy czym w istocie rzeczy sklep można przywrócić bez tak inwazyjnych działań. Wystarczy jedna komenda PowerShella: Get-AppXPackage WindowsStore -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “\((\)_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}.

Nie jest jasne, czego konkretnie obawia się firma z Redmond. Usunięcie Microsoft Store wprawdzie nie jest możliwe z poziomu obszaru dodaj/usuń programy, ale również można to zrobić poprzez PowerShell. Można także zastosować zewnętrzne programy takie jak Geek Uninstaller. Czym grozi brak sklepu, nie sprecyzowano. Masz nie usuwać i tyle, mówi Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)